• 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Ligue 1: AS Monaco - Paris Saint-Germain 1-4 w zaległym meczu 15. kolejki

AS Monaco przegrało z Paris Saint-Germain 1-4 w zaległym meczu 15. kolejki Ligue 1. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Glik.

15. kolejka Francja - Ligue 1
2020-01-15 21:00 | Stadion: Stade Louis II | Widzów: 11214 | Arbiter: B. Bastien
Pablo Sarabia 72'

Francuzi odrabiali w środę zaległości ligowe. Na stadionie Ludwika II lider PSG ograł Monaco.

Pierwszego gola goście strzelili w 24. minucie. Keita Balde stracił piłkę na połowie rywala, Angel di Maria (najlepszy asystent w Ligue 1) zagrał prostopadle do Kyliana Mbappe, a ten wygrał pojedynek biegowy z Guillermem Maripanem i pokonał Benjamina Lacomte’a. Napastnik reprezentacji Francji nie złamał linii spalonego pilnowanej przez Kamila Glika i Maripana.

VAR był jednak w użyciu, ponieważ sprawdzano czy Balde, gdy tracił piłkę, to został  sfaulowany przez Idrissę Gueye, ale bramkę zaliczono.

PSG podwyższyło prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Sędziowie uznali, że Kamil Glik sfaulował w polu karnym Layvina Kurzawę, choć powtórki telewizyjne nie do końca o tym świadczyły. Rzut karny chciało wykonywać dwóch piłkarzy - Neymar i Kylian Mbappe. Ostatecznie do "jedenastki" podszedł Brazylijczyk i pewnym strzałem pokonał Lacomte’a. Polski obrońca został jeszcze napomniany żółta kartką.

3-0 dla paryżan zrobiło się w 72. minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej Pablo Sarabia został w polu karnym świetnie obsłużony przez Marca Verratiego i posłał piłkę do siatki. VAR sprawdzał jeszcze, czy strzelec gola nie był na spalonym, ale znowu weryfikacja przebiegła po myśli zespołu gości.

W końcówce padły jeszcze dwie bramki. W 87. minucie honorowego gola dla Monaco strzelił Tiemoue Bakayoko, ale już w doliczonym czasie gry gospodarzy dobił Mbappe, który wykorzystał kontrę i podanie Neymara.

Glika w środowym meczu oglądał z trybun Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski.

Colin Dagba
45′ Kamil Glik
Presnel Kimpembe
Benjamin Henrichs
Layvin Kurzawa86′
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Tanguy Nianzou Kouassi68′
 87′ 81′ Tiemoué Bakayoko
Thiago Silva
79′ Cesc Fabregas
Angel Di Maria79′
69′ Aleksandr Gołowin
Idrissa Gana Gueye71′
78′ Gelson Martins
Thilo Kehrer
69′ Adrien Sebastian Silva
Julian Draxler79′
78′ Jean-Kévin Augustin