• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (22 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (20 pkt.)

Ligue 1. Arkadiusz Milik z pierwszym golem w sezonie

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Olympique Marsylia w wygranym 4-1 meczu z Lorient. Dla Polaka, który przez kilka miesięcy zmagał się z kontuzją, to premierowe trafienie w tym sezonie.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-17 20:45 | Stadion: Orange Vélodrome | Widzów: 57349 | Arbiter: Antony Gautier
A. Laurienté 13'

W niedzielny wieczór Arkadiusz Milik znalazł się w wyjściowej jedenastce Olympique Marsylia po raz pierwszy w tym sezonie. Długo czekał na swój moment. Akcja, której stał się bohaterem, została rozegrana dopiero w 85. minucie.

Długi rajd z piłką przy nodze Dmitri Payet zakończył podaniem w tempo do wychodzącego na czystą pozycję Polaka, ten uderzył bez przyjęcia z pola karnego i po chwili cieszył się ze zdobytej bramki. To jego pierwsze trafienie w trwających rozgrywkach.

Milik doznał kontuzji kolana w ostatniej kolejce sezonu 2020/21. Z urazem przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski, która przygotowywała się do startu w finałach Euro 2020. Po dokładnych badaniach okazało się, że występ 27-latka w ME jest niemożliwy.

Początkowo wydawało się, że konieczna będzie operacja, co - w skrajnie niekorzystnym wariancie - mogło się wiązać z przerwą w grze nawet do końca roku. Ostatecznie zabiegu chirurgicznego udało się uniknąć. A dzisiaj snajper reprezentacji Polski znów jest na liście strzelców.

Arkadiusz Milik z 10 trafieniami na koncie

Potyczka z Lorient zaczęła się dla ekipy ze Stade Velodrome niekorzystnie. Jeszcze przed upływem kwadransa rzut karny dla gości wykorzystał Armand Lauriente. Na przerwę piłkarze OM schodzili jednak z remisem.  Stało się tak za sprawą gola Boubacara Kamary.

Po zmianie stron oprócz Milika do siatki dwukrotnie trafił Matteo Guendouzi. Dzięki zwycięstwu wybrańcy Jorge Sampaoliego wysforowali się na trzecie miejsce w tabeli.

Milik, występujący w marsylskim zespole od stycznia tego roku, ma już na koncie 10 bramek w Ligue 1.

Olympique Marsylia - FC Lorient 4-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Lauriente (13. karny), 1-1 Kamara (27.), 2-1 Guendouzi (56.), 3-1 Milik (85.), 4-1 Guendouzi (90+2.)

Moritz Jenz
88′ Valentin Rongier
Vincent Le Goff
 56′ Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié
Julien Laporte
76′ Pol Mikel Lirola Kosok
Enzo Jérémy Le Fée61′
75′ Konrad De La Fuente
Laurent Abergel
Dimitri Payet
Thomas Monconduit
 27′ Boubacar Bernard Kamara
Stéphane Imad Diarra69′
 85′ Arkadiusz Milik
Armand Laurienté  13′ (k.) 81′ 86′
Steve Mandanda
Matthieu Dreyer
Jordan Kévin Amavi
Thomas Fontaine
88′ Leonardo Julián Balerdi Rossa
Jérôme Hergault
Álvaro González Soberón
Samuel Loric
76′ Pape Alassane Gueye
Léo Pétrot
Gerson Santos da Silva
Quentin Boisgard61′
Salim Ben Seghir
Dango Aboubacar Faissal Ouattara86′
75′ Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng