Reklama

Reklama

Ligue 1. Arkadiusz Milik: Podobnie jak OM przechodzę trudny czas

Arkadiusz Milik został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Olympique'u Marsylia i odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej.

"Podobnie jak klub przechodzę teraz trudny czas. Kiedy nie grasz, to zawsze jest ciężko. Zespół przechodzi gorszy okres, ale jestem zdeterminowany, zrobię wszystko, by pokazać swoje umiejętności, by grać i by drużyna wygrywała" - mówił Milik.

Polski napastnik trafił do OM przed kilkoma dniami i zdążył już zadebiutować w przegranym spotkaniu z AS Monaco 1-3.

"Ponieważ nie mówię po francusku, to trudno mi się komunikować z wszystkimi, ale niektórzy jak trener Andre Villas-Boas mówią po angielsku czy włosku, więc mogą z nimi porozmawiać" - dodał 26-letni zawodnik.

Dla nowego piłkarza OM mecz z Monaco był pierwszym w tym sezonie w rozgrywkach klubowych, wcześniej grał tylko w reprezentacji. Było to pokłosie jego sporu z Napoli, gdzie po sezonie kończył mu się kontrakt. Ostatecznie strony doszły do porozumienia i po kilku miesiącach przerwy Milik trafił do Ligue 1, najpierw na wypożyczenie, ale z opcją wykupu.

"Moja pozycja na boisku wcale nie jest łatwa, ponieważ, gdy jesteś napastnikiem, wymaga się strzelania goli, a oczekiwania są duże. Znam to jednak z autopsji, bo tak samo było w Napoli i jestem na to przygotowany" - stwierdził Polak.

"Najważniejsze jest, aby uwolnił cały swój potencjał i żeby to było z korzyścią dla zespołu. W ataku może grać sam albo w parze, więc to daje interesujące opcje" - dodał Villas-Boas.

Reklama

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Ligue 1

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL