• 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

Ligue 1. Arkadiusz Milik chwalony po meczu Lens - Olympique Marsylia

Arkadiusz Milik już strzelił pierwszego gola dla Olympique'u Marsylia. Według francuskich dziennikarzy polski napastnik, w czasie godzinnego występu z Lens (2-2), pokazał, jakim może być cennym wzmocnieniem dla drużyny.

To było dopiero drugie spotkanie napastnika w barwach OM, a po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie.

Dziennik "L'Equipe" bardzo chwali Milika za występ na Stade Bollaert-Delelis. Napisano, że w godzinę pokazał on, jak może być cennym nabytkiem.

Napastnik reprezentacji Polski był bardzo aktywny. Przy pierwszym celnym strzale, oddanym w 20. minucie, pokazał, że dysponuje szybkością.

Z kolei pięć minut później próbował 50-metrowego loba, a stało się to niedługo po tym, jak został uderzony przez bramkarza rywala, co nie wywarło jednak na Polaku wrażenia.

Potem pewnie miał nadzieję na rzut karny, kiedy przepychał się z Facundem Mediną, ale sędzia nie zareagował.

Natomiast przy golu strzelonym w doliczonym czasie pierwszej połowy Milik zachował się jak lis pola karnego, zmieniając tor lotu piłki po uderzeniu Alvara Gonzaleza.

26-latek mógł też zaliczyć asystę do Floriana Thauvina.

Na koniec napisano, że 60-minutowy występ Polaka, którego zmienił Dario Benedetto, wydaje się światełkiem w tunelu dla będącego w kryzysie OM.

Dziennik zamieścił też ankietę, której jedyne pytanie brzmi: czy Arkadiusz Milik jest tym wielkim napastnikiem, na który OM czeka? W tym momencie 60 procent odpowiedzi brzmi tak, 30 procent nie, a 10 procent nie ma zdania.