• 6 .Olympique Marsylia (21 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (19 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (19 pkt.)

Liga francuska - 9. kolejka Ligue 1: Stade Rennes FC - Stade Brest 2-1 (0-0)

W pojedynku 9. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 31 października, drużyna Stade Rennes wygrała ze Stade Brest 2-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Roazhon Park.

F. Honorat 57'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Stade Brest znajduje się na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to zespół Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Stade Rennes wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dalbert Henrique ze Stade Rennes. Była to 32. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Brest w 57. minucie spotkania, gdy Franck Honorat zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Steve Mounié.

W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Franckowi Honoratowi z zespołu gości.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę ”Czerwono-Czarnych” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie gola wyrównującego strzelił Damien Da Silva. Przy zdobyciu bramki asystował Romain Del Castillo.

W 67. minucie Romain Del Castillo został zmieniony przez Adriena Hunou. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Benjamin Bourigeaud, Gnantin Gboho, a na ich miejsce weszli James Lea, Jeremy Doku.

Niedługo po stracie bramki zespół gospodarzy pokazał swoją wyższość. W 70. minucie wynik ustalił Nayef Aguerd. Bramka padła po podaniu Benjamina Bourigeauda.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stade Brest: Romainowi Perraudowi w 72. minucie i Gaëtanowi Charbonnierowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Julien Faussurier
 66′ Damien Da Silva
Brendan Chardonnet
 70′ Nayef Aguerd
Jean-Kevin Duverne
32′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Romain Perraud72′
67′ Romain Del Castillo
Haris Belkebla
67′ James Edward Lea Siliki
Franck Honorat  57′ 64′ 83′
67′ Jeremy Doku
Romain Faivre
82′ Martin Terrier
Cristian Damián Battocchio90′
67′ Benjamin Bourigeaud
Paul Lasne
67′ Gnantin Yann Gboho
Hugo Magnetti
82′ Ben Halfon
Romain Philippoteaux83′
Jonas Martin
Gaëtan Charbonnier83′ 90′
67′ Adrien Hunou
Jérémy Le Douaron75′

Jedenastka ”Czerwono-Czarnych” była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Drużyna Stade Brest zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. ”Czerwono-Czarni” otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.