• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (31 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)

Liga francuska - 8. kolejka Ligue 1: Racing Club de Lens - FC Nantes 1-1 (1-0)

W pojedynku 8. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 25 listopada, jedenastka RC Lens zremisowała z FC Nantes 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stade Bollaert-Delelis.

A. Touré 81'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół FC Nantes (”Kanarki”) przebywa na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to drużyna RC Lens zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 starć zespół FC Nantes wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał kartką Andreia Girottę, piłkarza gości.

Nieoczekiwanie to zawodnicy RC Lens otworzyli wynik. W 27. minucie bramkę zdobył Gael Kakuta. Asystę zanotował Simon Banza.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Cheickowi Doucourému z RC Lens. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RC Lens.

Na drugą połowę jedenastka ”Kanarki” wyszła w zmienionym składzie, za Mehdiego Abeida wszedł Chirivella. Trener FC Nantes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kader Bamba, a murawę opuścił Renaud Emond.

Drugą połowę zespół FC Nantes rozpoczął w zmienionym składzie, za Dennisa Appiaha wszedł Fábio. W 63. minucie kartkę dostał Gael Kakuta z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener RC Lens postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Ignatiusa Kpene'a. Na boisko wszedł Florian Sotoca, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Gael Kakuta został zastąpiony przez Tony'ego Mauricio. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Randala Kola z ”Kanarki”, a w 78. minucie Jonathana Gradita z drużyny przeciwnej. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ”Kanarki” doszło do zmiany. Marcus Coco wszedł za Imrana Louzę. W 81. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Abdoulaye Touré.

W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Loïcowi Badému, piłkarzowi RC Lens. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Alban Lafont
78′ Jonathan Gradit
Sébastien Corchia
Massadio Haïdara
Andrei Girotto7′
85′ Loïc Badé
Nicolas Pallois
84′ Yannick Cahuzac
Dennis Appiah46′
Clément Jerome Michelin
Ludovic Blas
37′ Cheick Oumar Doucouré
Abdoulaye Touré  81′ (k.)
84′ Issiaga Sylla
Mehdi Abeid46′
 27′ 63′ 66′ Gael Kakuta
Imran Louza72′
66′ Ignatius Kpene Ganago
Randal Kolo Muani71′ 88′
88′ Simon Bokoté Banza
Jean-Charles Castelletto
84′ Facundo Axel Medina
Pereira da Silva Fabio46′
84′ Seko Fofana
Kader Bamba46′
66′ Tony Mauricio
Pedro Chirivella Burgos46′
Corentin Jean
Marcus Coco72′
88′ Arnaud Kalimuendo Muinga
Jean-Kévin Augustin
66′ Florian Sotoca
Kalifa Coulibaly88′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom RC Lens, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.