• 5 .Montpellier HSC (20 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (17 pkt.)

Liga francuska - 8. kolejka Ligue 1: Paris Saint-Germain FC - Dijon FCO 4-0 (2-0)

24 października na Parc des Princes w Paryżu odbył się mecz 8. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami PSG i Dijon FCO. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PSG 4-0.

K. Mbappé 82',87'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Dijon FCO plącze się na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to drużyna PSG (”Les Parisiens”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół ”Les Parisiens” wygrał aż dziewięć razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Moise Kean wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSG, strzelając gola w trzeciej minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mitchel Bakker.

W 23. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Moise Kean z PSG. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Neymar.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Pape'a Konatégo, piłkarza gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie Wesley Lautoa zastąpił Pape'a Diopa. Między 59. a 80. minutą, boisko opuścili ”Les Parisiens”: Julian Draxler, Moise Kean, Marquinhos, na ich miejsce weszli: Ander Herrera, Kylian Mbappé, Kays Ruiz-Atil. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pape'a Konatégo, Sachy Boey, Mamy Baldé zajęli: Bersant Celina, Fouad Chafik, Aurélien Scheidler.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Jonathanowi Panzo z jedenastki gości. Była to 69. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w 82. minucie spotkania, gdy Kylian Mbappé strzelił trzeciego gola. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce ponownie zanotował Neymar.

W 85. minucie w jedenastce PSG doszło do zmiany. Bandiougou Fadiga wszedł za Rafinhę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania Kylian Mbappé ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 4-0. Bramka padła po podaniu Pabla Sarabii.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Glody Ngonda Muzinga
59′ Julian Draxler
Didier Ndong Ibrahim
85′ Alcantara Rafinha
Eric Junior Dina Ebimbe
73′ Marquinhos
Wesley Lautoa55′
Pablo Sarabia García
Mama Samba Baldé80′
 3′, 23′ 72′ Moise Bioty Kean
Arthur Zagre
85′ Bandiougou Fadiga
Bersant Celina69′
59′ Ander Herrera Agüera
Pape Cheikh Diop Gueye55′
Maxen Kapo
Jordan Marié
73′ Kays Ruiz-Atil
Frederic Sammaritano
72′  82′, 87′ Kylian Mbappé
Aurélien Scheidler80′

Drużyna Dijon FCO miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Dijon FCO przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.