• 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (17 pkt.)

Liga francuska - 8. kolejka Ligue 1: FC Metz - AS Saint-Etienne 2-0 (1-0)

W spotkaniu 8. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 25 października, jedenastka FC Metz zwyciężyła z AS-em Saint-Etienne 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz.

N. Sissoko 78' (samob.)

Zespół FC Metz (”Les Grenats”) przed meczem zajmował 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna AS-u Saint-Etienne wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Grenats” w piątej minucie spotkania, gdy Farid Boulaya zdobył pierwszą bramkę.

Między 23. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AS-u Saint-Etienne i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Les Grenats”.

Drugą połowę jedenastka AS-u Saint-Etienne rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kévina Monnet-Paqueta wszedł Wahbi Khazri. W 48. minucie Panagiotis Retsos został zmieniony przez Marvina Tshibuabuę.

W 56. minucie w zespole ”Les Grenats” doszło do zmiany. Vágner wszedł za Mamadou Gueyego. Po chwili trener AS-u Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Lucas Gourna-Douath, a murawę opuścił Adil Aouchiche. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yvana Neyou z AS-u Saint-Etienne, a w 73. minucie Digba Maïgę z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie do własnej bramki trafił zawodnik AS-u Saint-Etienne Nelson Sissoko. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Vincentowi Pajotowi z ”Les Grenats”.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Tyrone Tormin, Maxence Rivera, a na ich miejsce weszli Denis Bouanga, Yvan Neyou. Po chwili trener FC Metz postanowił wzmocnić linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Victoriena Angbana. Na boisko wszedł Warren Tchimbembé, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W doliczonej drugiej minucie meczu w drużynie FC Metz doszło do zmiany. Mamadou Fofana wszedł za Digba Maïgę.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Aimen Moueffek
31′ 89′ Victorien Angban
Mahdi Camara
73′ 90′ Digbo G'nampa Habib Maïga
Kévin Monnet-Paquet46′
81′ Vincent Pajot
Denis Bouanga31′ 82′
56′ Mamadou Lamine Gueye
Yvan Neyou Noupa72′ 82′
Opa Nguette
Adil Aouchiche63′
 5′ Farid Boulaya
Bilal Benkhedim
90′ Mamadou Fofana
Lucas Gourna-Douath63′
Youssef Maziz
Rayan Souici
Pape Matar Sarr
Zaydou Youssouf
89′ Warren Tchimbembé
Wahbi Khazri46′
Papa Ndiaga Yade
Maxence Rivera82′
56′ Vágner José Dias Gonçalves
Tyrone Tormin82′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Metz w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Jedenastka FC Metz w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.