• 5 .Montpellier HSC (10 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (10 pkt.)
  • 7 .AS Saint-Etienne (10 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (10 pkt.)

Liga francuska - 7. kolejka Ligue 1: Olympique Marsylia - Girondins Bordeaux 3-1 (1-0)

W pojedynku 7. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 17 października, drużyna Olympique Marsylia wygrała z Bordeaux 3-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Orange Vélodrome w Marsylii.

J. Maja 83'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Bordeaux (”Żyrondyści”) zajmowała dziewiąte, natomiast drużyna Olympique Marsylia (”OM”) - 10. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 starć jedenastka ”Żyrondystów” wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz 21 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter pokazał kartkę Yacine'owi Adlemu z Bordeaux.

Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Florian Thauvin wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”OM”, zdobywając bramkę w piątej minucie starcia. Asystę zanotował Hiroki Sakai.

W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Hiroki Sakai, zawodnik Olympique Marsylia. W 14. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olympique Marsylia.

W 49. minucie sędzia przyznał kartkę Morganowi Sansonowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Marsylia w 54. minucie spotkania, gdy Jordan Amavi strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Florian Thauvin.

W 64. minucie do własnej bramki trafił zawodnik ”Żyrondystów” Pablo. W 65. minucie Loris Benito został zmieniony przez Maxime'a Poundjégo.

Po chwili trener Bordeaux postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Jimmy Briand, a murawę opuścił Nicolas de Préville. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Duje Caleta-Car, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze Bordeaux odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 83. minucie wynik ustalił Josh Maja. Asystę przy golu zaliczył Jimmy Briand.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Luis Henrique, Kevin Strootman, a na ich miejsce weszli Darío Benedetto, Valentin Rongier. Trener ”OM” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valère'a Germaina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Duje Caleta-Car. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Benoît Costil
7′ Hiroki Sakai
Youssouf Sabaly
Álvaro González Soberón
Paul Baysse
72′ 87′ Duje Caleta-Car
Pablo Nascimento Castro 64′ (samob.)
 54′ Jordan Amavi
Loris Benito65′
86′ Valentin Rongier
Toma Bašić
49′ Morgan Sanson
Rémi Oudin71′
74′ Mickaël Cuisance
Yacine Adli4′ 65′
Boubacar Kamara
Otávio Henrique Passos Santos
 5′ 14′ (k.) 78′ Florian Thauvin
Hatem Ben Arfa66′
86′ Darío Ismael Benedetto
Enock Kwateng
74′ Pape Alassane Gueye
Maxime Poundjé65′
Nemanja Radonjić
Mehdi Zerkane71′
86′ Kevin Strootman
Dilane Bakwa
78′ Marley Aké
Jimmy Briand71′
87′ Valère Germain
Ui-jo Hwang65′
86′ Luis Henrique Tomaz de Lima
Josh Maja66′  83′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Olympique Marsylia, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.