• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 7. kolejka Ligue 1: Angers Sporting - FC Metz 1-1 (1-1)

18 października na Stade Raymond-Kopa odbyło się spotkanie 7. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Angers Sporting i FC Metz. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 5 000 widzów.

7. kolejka Francja - Ligue 1
2020-10-18 15:00 | Stadion: Stade Raymond-Kopa | Widzów: 5000 | Arbiter: Aurélien Petit
Angers Sporting Club de l'Ouest
FC Metz
1
1
T. Mangani 38'
O. Nguette 39'

Jedenastka FC Metz (”Les Grenats”) przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Angers Sporting i jedną drużynie przeciwnej.

W tym czasie to piłkarze Angers Sporting otworzyli wynik. W 38. minucie z karnego bramkę zdobył Thomas Mangani.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Opa Nguette. Przy strzeleniu gola pomógł Mamadou Gueye.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Angers Sporting wyszła w zmienionym składzie, za Souleymana Doumbię, Abdoulaye Bambę, Pierricka Capelle'a weszli Enzo Ebosse, Vincent Manceau, Jimmy Cabot. Trener Angers Sporting postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Sofiane Boufala i na pole gry wprowadził napastnika Sadę Thiouba, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 71. minucie w drużynie FC Metz doszło do zmiany. Youssef Maziz wszedł za Warrena Tchimbembégo. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Ismaëla Traorégo, zawodnika Angers Sporting. W 76. minucie Loïs Diony zastąpił Rachida Aliouiego.

Chwilę później trener FC Metz postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Opę Nguette'a. Na boisko wszedł Papa Yade, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 83. minucie w zespole FC Metz doszło do zmiany. Boubakar Kouyaté wszedł za Johna Boyego. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vincenta Pajota z FC Metz, a w 86. minucie Angela Fulginiego z drużyny przeciwnej.

Alexandre Oukidja
46′ Abdoulaye Bamba
Fabien Centonze
72′ Ismaël Traoré
Dylan Bronn
36′ Romain Thomas
John Boye83′
14′ 46′ Souleyman Doumbia
Matthieu Udol37′
46′ Pierrick Capelle
Vincent Pajot84′
86′ Angelo Fulgini
Mamadou Lamine Gueye
60′ Sofiane Boufal
Warren Tchimbembé71′
 38′ (k.) Thomas Mangani
Victorien Angban
Ibrahim Amadou
Farid Boulaya
76′ Loïs Diony
Opa Nguette  39′ 77′
Ludovic Butelle
Marc-Aurèle Caillard
46′ Enzo Ebosse
Thomas Delaine
46′ Vincent Manceau
Boubakar Kouyaté83′
Mateo Pavlović
Youssef Maziz71′
Antonin Bobichon
Pape Matar Sarr
46′ Jimmy Cabot
Papa Ndiaga Yade77′
76′ Rachid Alioui
Adama Traoré
Mohamed-Ali Cho

60′ Sada Thioub

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Angers Sporting w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół FC Metz w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.