• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1: RC Strasbourg Alsace - Lille OSC 0-3 (0-1)

4 października na Stade de la Meinau odbyło się spotkanie 6. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg i Lille OSC. Mecz zakończył się zwycięstwem Lille OSC 3-0. Pojedynek obejrzało 4 988 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2020-10-04 15:00 | Stadion: Stade de la Meinau | Widzów: 4988 | Arbiter: Mikael Lesage
B. Yılmaz 68'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka RC Strasbourg przebywa na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to zespół Lille OSC (”Mastify”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 starcia jedenastka Lille OSC wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do ”Mastifów” w 21. minucie spotkania, gdy Mehmet Çelik strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Alexandrowi Djiku z drużyny gospodarzy. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lille OSC.

Trzeba było trochę poczekać, aby Renato Sanches wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lille OSC, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie starcia. W 58. minucie Mehdi Chahiri został zmieniony przez Adriena Thomassona.

W tej samej minucie trener RC Strasbourg postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Idriss Saadi, a murawę opuścił Jean-Ricner Bellegarde. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Luizowi Araujowi, zawodnikowi gości. W 62. minucie w drużynie Lille OSC doszło do zmiany. Nanitamo Ikoné wszedł za Luiza Arauja.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Mastifów” w 68. minucie spotkania, gdy Burak Yilmaz strzelił trzeciego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jonathan Bamba.

Od 69 minuty boisko opuścili zawodnicy Lille OSC: Benjamin André, Jonathan David, Burak Yilmaz, Jonathan Bamba, na ich miejsce weszli: Xeka, Yusuf Yazıcı, Timothy Weah, Isaac Lihadji. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandra Djiku, Dimitriego Liénarda, Anthony'ego Caciego zajęli: Kévin Zohi, Ibrahima Sissoko, Lionel Carole. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Sven Botman
86′ Anthony Caci
Domagoj Bradarić
58′ Jean-Ricner Bellegarde
Benjamin André74′
42′ 69′ Alexander Djiku
Luiz de Araujo Guimarães Neto59′ 62′
Jean Eudès Aholou
Jonathan Bamba90′
69′ Dimitri Liénard
Renato Sanches  53′
58′ Mehdi Chahiri
Tiago Emanuel Embalo Djaló
86′ Lionel Jules Carole
Reinildo Isnard Mandava
Lamine Koné
Jérémy Pied
Sanjin Prcić
Miguel Ângelo da Silva Rocha74′
69′ Ibrahima Sissoko
Nanitamo Jonathan Ikoné62′
58′ Adrien Thomasson
Yusuf Yazıcı74′
58′ Idriss Saadi
Isaac Lihadji90′
69′ Kévin Lucien Zohi
Timothy Weah90′

Drużyna RC Strasbourg miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.