• 5 .Montpellier HSC (10 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (10 pkt.)
  • 7 .AS Saint-Etienne (10 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (10 pkt.)

Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1: Racing Club de Lens - AS Saint-Etienne 2-0 (1-0)

3 października na Stade Bollaert-Delelis odbył się mecz 6. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Lens i AS-u Saint-Etienne. Starcie zakończyło się zwycięstwem RC Lens 2-0. Na stadionie zasiadło 4 845 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2020-10-03 17:00 | Stadion: Stade Bollaert-Delelis | Widzów: 4845 | Arbiter: Bastien Dechepy
Racing Club de Lens
AS Saint-Etienne
2
0
G. Kakuta 15'
F. Sotoca 81'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się szósty i czwarty zespół Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna RC Lens wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny AS-u Saint-Etienne. W 14. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Timothee Kolodziejczak osłabiając tym samym drużynę AS-u Saint-Etienne.

W 15. minucie Ignatius Kpene zastąpił Simona Banzę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Lens w 15. minucie spotkania, gdy Gael Kakuta zdobył z karnego pierwszą bramkę. Po kwadransie gry w zespole AS-u Saint-Etienne doszło do zmiany. Saidou Sow wszedł za Maxence'a Riverę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RC Lens.

Drugą połowę zespół AS-u Saint-Etienne rozpoczął w zmienionym składzie, za Adila Aouchiche'a wszedł Wahbi Khazri. W 64. minucie żółtą kartkę dostał Yvann Maçon z AS-u Saint-Etienne.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Wahbi Khazri osłabiając tym samym drużynę gości. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Gaelowi Kakucie, piłkarzowi gospodarzy.

Zespół AS-u Saint-Etienne ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 81. minucie wynik ustalił Florian Sotoca. Asystę zanotował Tony Mauricio.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Mahdi Camara
83′ Cheick Oumar Doucouré
Arnaud Nordin71′
83′ Massadio Haïdara
Adil Aouchiche46′
 15′ (k.) 67′ 71′ Gael Kakuta
Maxence Rivera16′
15′ Ignatius Kpene Ganago
Yvan Neyou Noupa85′
 81′ 83′ Florian Sotoca
Lucas Gourna-Douath85′
71′ Tony Mauricio
Aimen Moueffek
David Pereira da Costa
Zaydou Youssouf71′
83′ Manuel Perez
Romain Hamouma71′
15′ Simon Bokoté Banza
Wahbi Khazri46′ 64′
83′ Ismaël Boura
Jean-Philippe Krasso
83′ Corentin Jean
Kévin Monnet-Paquet

Zespół RC Lens był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Drużyna RC Lens zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gości otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i dwie czerwone, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.