• 5 .OGC Nice (14 pkt.)
  • 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1: Olympique Lyon - Olympique Marsylia 1-1 (1-1)

W spotkaniu 6. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 4 października, zespół Olympique Lyon zremisował z Olympique Marsylia 1-1 (1-1). Mecz na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu obejrzało 1 000 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2020-10-04 21:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 1000 | Arbiter: Stéphanie Frappart
Olympique Lyon
Olympique Marsylia
1
1
H. Aouar 28'
D. Payet 16'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) wygrał aż 21 razy, zremisował 18, a przegrał tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach starcia żółtą kartką został ukarany Duje Caleta-Car, zawodnik Olympique Marsylia (”OM”).

Nagle piłkarze ”OM” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie Dimitri Payet dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zaliczył Florian Thauvin.

W 19. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dimitri Payet osłabiając tym samym drużynę gości.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie wynik ustalił z karnego Houssem Aouar.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie za Boubacara Kamarę wszedł Pape Gueye. W tej samej minucie w zespole Olympique Marsylia doszło do zmiany. Nemanja Radonjić wszedł za Daría Benedetta.

Po chwili trener ”Les Gones” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Maxence'a Caquereta. Na boisko wszedł Bruno Guimarães, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 86. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Brunonowi Guimarãesowi i Nemani Radonjiciowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Hiroki Sakai
84′ Antonio Guedes Marcelo
Álvaro González Soberón
Jason Denayer
Duje Caleta-Car4′
Melvin Bard
Jordan Amavi
69′ Maxence Caqueret
Valentin Rongier
85′ Karl Brillant Toko Ekambi
Florian Thauvin75′
69′ Gnaly Maxwel Cornet
Dimitri Payet  16′ 19′
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Morgan Sanson
 28′ (k.) Houssem Aouar
Boubacar Kamara61′
77′ Philana Tinotenda Kadewere
Darío Ismael Benedetto61′
Julian Pollersbeck
Yohann Pelé
Joachim Andersen
Leonardo Julián Balerdi Rossa
84′ Sinaly Diomande
Pape Alassane Gueye61′
Jean Lucas de Souza Oliveira
Maxime Lopez75′
69′ 86′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Nemanja Radonjić61′ 86′
Lucas Tolentino Coelho de Lima
Kevin Strootman
85′ Mathis Rayan Cherki
Marley Aké
77′ Moussa Dembélé
Valère Germain
69′ Memphis Depay
Luis Henrique Tomaz de Lima

Przewaga zespołu Olympique Lyon w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom ”OM”, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół ”Les Gones” w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.