• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1: OGC Nice - FC Nantes 2-1 (1-1)

3 października na Allianz Riviera odbył się pojedynek 6. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami OGC Nice i FC Nantes. Mecz zakończył się zwycięstwem OGC Nice 2-1. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2020-10-03 21:00 | Stadion: Allianz Riviera | Widzów: 1000 | Arbiter: Jérôme Brisard
I. Louza 45'

Drużyna FC Nantes (”Kanarki”) przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół FC Nantes wygrał aż 13 razy, zremisował 11, a przegrał tylko siedem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu FC Nantes. W trzeciej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Andrei Girotto osłabiając tym samym zespół FC Nantes.

W 15. minucie za Chirivellę wszedł Jean-Charles Castelletto.

Nieoczekiwanie to zawodnicy OGC Nice (”Orły”) otworzyli wynik. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Dante. Bramka padła po podaniu Amine Gouiriego.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom OGC Nice: Khéphrenowi Thuram-Ulienowi w 28. minucie i Andy'emu Pelmardowi w szóstej minucie doliczonego czasu.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie Imran Louza wyrównał wynik meczu z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna OGC Nice rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andy'ego Pelmarda wszedł Flavius Daniliuc. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Nicolasowi Pallois z zespołu gości. Była to 56. minuta spotkania.

Niedługo później Khéphren Thuram-Ulien wywołał eksplozję radości wśród kibiców OGC Nice, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie meczu. Niedługo później trener OGC Nice postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Myziane Maolidę. Na boisko wszedł Dan Ndoye, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 85. minucie w drużynie ”Orłego” doszło do zmiany. Alexis Trouillet wszedł za Khéphrena Thuram-Uliena. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Dennis Appiah
45′ 46′ Andy Pelmard
Andrei Girotto3′
 27′ Bonfim Dante
Nicolas Pallois56′
Hassane Kamara
Pereira da Silva Fabio
80′ Myziane Maolida
Pedro Chirivella Burgos15′
 62′ 28′ 85′ Khéphren Thuram-Ulien
Jean-Charles Castelletto15′
46′ Flavius Daniliuc
Roli Pereira de Sa
85′ Alexis Trouillet
Abdoulaye Touré80′
Salim Ben Seghir
Kalifa Coulibaly
80′ Dan Ndoye
Renaud Emond80′

Zespół ”Orłego” był w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Nantes dokonał pięciu zmian.