• 6 .AS Monaco (10 pkt.)
  • 7 .AS Saint-Etienne (10 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (10 pkt.)

Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1: FC Metz - FC Lorient 3-1 (1-1)

W spotkaniu 6. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 4 października, drużyna FC Metz wygrała z FC Lorient 3-1 (1-1). Mecz na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz obejrzało 5 000 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2020-10-04 15:00 | Stadion: Stade Saint-Symphorien | Widzów: 5000 | Arbiter: Jérôme Miguelgorry
FC Metz
FC Lorient
3
1
I. Niane 44',59',64'
P. Hamel 36'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka FC Lorient (”Morszczuki”) zajmowała 16., natomiast drużyna FC Metz (”Les Grenats”) - 17. pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FC Lorient wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pierre-Yves Hamel wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Lorient, zdobywając bramkę w 36. minucie pojedynku.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Victorien Angban z FC Metz. Była to 40. minuta meczu.

”Les Grenats” nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Ibrahima Niane.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 52. minucie kartką został ukarany Laurent Abergel, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Grenats” w 59. minucie spotkania, gdy Ibrahima Niane strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Digbo Maïga.

W 64. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Ibrahima Niane z FC Metz. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Victorien Angban.

W 65. minucie Thierry Ambrose zastąpił Papę Yade'a. Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili ”Morszczuki”: Fabien Lemoine, Pierre-Yves Hamel, Thomas Fontaine, Thomas Monconduit, Yoane Wissa, na ich miejsce weszli: Enzo Le Fée, Adrian Grbić, Stéphane Diarra, Sylvain Marveaux, Umut Bozok. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Opy Nguette, Vincenta Pajota zajęli: Warren Tchimbembé, Youssef Maziz. W 86. minucie sędzia pokazał kartkę Yoane'owi Wissie z zespołu gości.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Thomas Fontaine70′
84′ Opa Nguette
Fabien Lemoine69′
65′ Thierry Ambrose
Yoane Wissa86′ 90′
40′ Victorien Angban
Laurent Abergel52′
90′ Vincent Pajot
Thomas Monconduit80′
 44′ (k.), 59′, 64′ Ibrahima Niane
Enzo Le Fée69′
90′ Youssef Maziz
Sylvain Marveaux80′
84′ Warren Tchimbembé
Franklin Wadja
65′ Papa Ndiaga Yade
Umut Dilan Bozok90′

Adrian Grbić70′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a ”Morszczukom” pokazał dwie.

Drużyna ”Les Grenats” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.