• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 4. kolejka Ligue 1: Stade Rennes FC - OGC Nice 1-2 (1-0)

1 września na Roazhon Park odbyło się starcie 4. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i OGC Nice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem OGC Nice 2-1. Na stadionie zasiadło 26 721 widzów.

R. Coly 90'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się pierwszy i piąty zespół Ligue 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki jedenastka Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 25. minucie do własnej bramki trafił zawodnik OGC Nice (”Orły”) Gautier Lloris.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Patrickowi Burnerowi z jedenastki gości. Była to 28. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Czerwono-Czarnych”.

W 49. minucie kartkę dostał Bassem Srarfi, zawodnik OGC Nice. W 63. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Wylan Cyprien.

W 75. minucie Ben Halfon został zastąpiony przez Jamesa Leę. W tej samej minucie w jedenastce OGC Nice doszło do zmiany. Adam Ounas wszedł za Arnauda Lusambę. Trener ”Orły” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Bassema Srarfiego i na pole gry wprowadził napastnika Ignatiusa Kpene'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie.

Chwilę później trener Stade Rennes postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Theosona Siebatcheu. Na boisko wszedł Romain Del Castillo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 81. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 86. minucie Youcef Atal został zmieniony przez Stanleya N'Sokiego, co miało wzmocnić drużynę OGC Nice. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christa-Emmanuela Maouassę na Adriena Hunou.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Orły” w 90. minucie spotkania, gdy Racine Coly strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Stanley N'Soki.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Racine Coly  90′
88′ Hamari Traoré
Gautier Lloris 25′ (samob.)
Benjamin Bourigeaud
Andy Pelmard
81′ Eduardo Camavinga
Arnaud Lusamba75′
75′ Ben Halfon
Bassem Srarfi49′ 75′
87′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Wylan Cyprien  63′ (k.)
M'Baye Babacar Niang
Pierre Lees Melou85′
76′ Theoson Jordan Siebatcheu
Stanley N'Soki86′
87′ Adrien Hunou
Adam Ounas75′
Jakob Johansson
Khéphren Thuram-Ulien
75′ James Edward Lea Siliki
Evann Guessand
76′ Romain Del Castillo
Ignatius Kpene Ganago75′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Stade Rennes, natomiast piłkarzom gości wręczył trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.