• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 4. kolejka Ligue 1: Stade Rennes FC - AS Monaco 2-1 (0-1)

19 września na Roazhon Park odbyło się spotkanie 4. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i AS Monaco. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stade Rennes 2-1. Na stadionie stawiło się 4 986 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 1
2020-09-19 21:00 | Stadion: Roazhon Park | Widzów: 4986 | Arbiter: J. Miguelgorry
W. Ben Yedder 28'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą druga i trzecia jedenastka Ligue' 1.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy AS Monaco otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Wissam Ben Yedder.

W 41. minucie Christ-Emmanuel Maouassa został zmieniony przez Adriena Trufferta. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Monaco.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AS Monaco: Axelowi Disasiemu w 68. i Willemowi Geubbelsowi w 76. minucie.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 53 minuty, jednak jedenastka Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Steven N'Zonzi. W zdobyciu bramki pomógł Adrien Truffert.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Rennes w 90. minucie spotkania, gdy Adrien Truffert zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Martin Terrier.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie AS Monaco doszło do zmiany. Guillermo Maripán wszedł za Sofiane'a Diopa. W następstwie utraty bramki trener AS Monaco postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Auréliena Tchouaméniego i na pole gry wprowadził napastnika Stevana Joveticia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Dwie minuty później arbiter ukarał kartką Martina Terriera, zawodnika gospodarzy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Axel Disasi68′
90′ Martin Terrier
Djibril Sidibé
80′ Benjamin Bourigeaud
Youssouf Fofana
80′ Eduardo Camavinga
Cesc Fabregas72′
41′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Aurélien Tchouaméni90′
 81′ Steven N'Zonzi
Sofiane Diop90′
58′ Raphael Dias Belloli
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa90′
41′  90′ Adrien Truffert
Eliot Matazo
Adrien Hunou
Enzo Millot
80′ Jonas Martin
Henry Chukwuemeka Onyekuru82′
80′ Flavien Tait
Gelson Martins83′
58′ Romain Del Castillo
Willem Geubbels72′ 76′
Georginio Rutter
Stevan Jovetić90′

Piłkarze Stade Rennes otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka ”Czerwono-Czarnych” wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.