• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 4. kolejka Ligue 1: Stade de Reims - Lille OSC 2-0 (0-0)

W meczu 4. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 1 września, drużyna Stade Reims wygrała z Lille OSC 2-0 (0-0). Mecz na Stade Auguste-Delaune II obejrzało 14 477 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 1
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stade Auguste-Delaune II | Widzów: 14477 | Arbiter: E. Wattellier
Stade de Reims
Lille OSC
2
0
M. Doumbia 73'
R. Oudin 90'

Drużyna Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół Lille OSC wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Lille OSC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jacques'a-Alaixysa Romao ze Stade Reims (”Remois”), a w 40. minucie Yusufa Yazıcı z drużyny przeciwnej.

W 52. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Yusuf Yazıcı z Lille OSC i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 40. minucie. W 59. minucie za Tiaga Djaló wszedł Gabriel.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Stade Reims doszło do zmiany. Nathanaël Mbuku wszedł za Tristana Dingomégo. Trener Lille OSC postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Nanitama Ikonégo i na pole gry wprowadził napastnika Luiza Arauja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Remois” w 73. minucie spotkania, gdy Moussa Doumbia zdobył z karnego pierwszą bramkę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Stade Reims: Moussie Doumbii w 78. i Xavierowi Chavalerinowi w 87. minucie.

W 79. minucie Boulaye Dia został zmieniony przez Timothée Nkadę, a za Moussę Doumbię wszedł na boisko Marshall Munetsi, co miało wzmocnić zespół ”Remois”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benjamina Andrégo na Boubakary'ego Soumarégo.

Niedługo później Rémi Oudin wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Remois”, strzelając kolejnego gola w 90. minucie meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

José Fonte
87′ Xavier Chavalerin
Benjamin André85′
65′ Tristan Dingomé
Nanitamo Jonathan Ikoné68′
 73′ (k.) 78′ 85′ Moussa Doumbia
Renato Sanches
36′ Jacques-Alaixys Romao
Yusuf Yazıcı40′ 52′
79′ Boulaye Dia
Victor James Osimhen
 90′ Rémi Oudin
Reinildo Isnard Mandava
85′ Marshall Nyasha Munetsi
Jérémy Pied
65′ Nathanaël Mbuku
Boubakary Soumaré85′
79′ Timothée Nkada
Luiz de Araujo Guimarães Neto68′
Hyun-Jun Suk
Virgiliu Postolachi

Przewaga zespołu ”Mastifów” w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze gości dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.