• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 4. kolejka Ligue 1: RC Strasbourg Alsace - Dijon FCO 1-0 (0-0)

W spotkaniu 4. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 20 września, jedenastka RC Strasbourg zwyciężyła z Dijon FCO 1-0 (0-0). Mecz na Stade de la Meinau obejrzało 4 392 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 1
2020-09-20 15:00 | Stadion: Stade de la Meinau | Widzów: 4392 | Arbiter: F. Batta
RC Strasbourg Alsace
Dijon FCO
1
0
S. Mitrović 80'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Dijon FCO zajmowała 19., natomiast zespół RC Strasbourg - 20. miejsce.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka RC Strasbourg wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ludovica Ajorque'a z RC Strasbourg, a w 33. minucie Frederica Sammaritana z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie za Jeana-Ricnera Bellegarde'a wszedł Dimitri Liénard. W 59. minucie w zespole RC Strasbourg doszło do zmiany. Lionel Carole wszedł za Anthony'ego Caciego.

Trener Dijon FCO postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Frederica Sammaritana i na pole gry wprowadził napastnika Mounira Chouiara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Stefan Mitrović dla zespołu RC Strasbourg. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Dimitri Liénard.

W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Wilitty Younoussa, Rayan Philippe, a na ich miejsce weszli Jordan Marié, Bersant Celina.

Alfred Benjamin Gomis
59′ Anthony Caci
Fouad Chafik
77′ Alexander Djiku
Aníbal Hernán Chalá Ayoví
Kenny Lala
Bruno Écuélé Manga
 80′ Stefan Mitrović
Jonathan Panzo
Mohamed Simakan
Eric Junior Dina Ebimbe66′
77′ Adrien Thomasson
Bersant Celina85′
58′ Jean-Ricner Bellegarde
Jordan Marié85′
Ibrahima Sissoko
Didier Ndong Ibrahim
68′ Majeed Waris
Frederic Sammaritano33′ 60′
13′ Ludovic Ajorque
Aurélien Scheidler
Eiji Kawashima
Lévi Kahamba Ntumba
Ismael Aaneba
Wesley Lautoa66′
59′ Lionel Jules Carole
Glody Ngonda Muzinga
Benjamin Besic
Ahmad Toure Ngouyamsa Nounchil
68′ Mehdi Chahiri
Amir Arli
58′ Dimitri Liénard
Mihai Alexandru Dobre
77′ Sanjin Prcić
Wilitty Younoussa85′
77′ Idriss Saadi
Mounir Chouiar60′
Kévin Lucien Zohi
Rayan Philippe85′

Drużyna RC Strasbourg postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Dijon FCO w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.