• 5 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 4. kolejka Ligue 1: Olympique Marsylia - AS Saint-Etienne 1-0 (1-0)

W pojedynku 4. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 1 września, jedenastka Olympique Marsylia zwyciężyła z AS Saint-Etienne 1-0 (1-0). Mecz na Orange Vélodrome w Marsylii obejrzało 44 074 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 1
2019-09-01 21:00 | Stadion: Orange Vélodrome | Widzów: 44074 | Arbiter: B. Millot
Olympique Marsylia
AS Saint-Etienne
1
0
D. Benedetto 33'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Olympique Marsylia (”OM”) zajmowała 13., natomiast zespół AS Saint-Etienne - 14. miejsce.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna ”OM” wygrała aż 18 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Haroldowi Moukoudiemu z AS Saint-Etienne. Była to 14. minuta starcia.

W 32. minucie Jean Aholou zastąpił Zaydou Youssoufa.

Jedynego gola meczu strzelił Darío Benedetto dla jedenastki Olympique Marsylia. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Morgan Sanson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”OM”.

Od 60. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek piłkarzom ”OM” i jedną drużynie przeciwnej. Między 60. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Olympique Marsylia: Morgan Sanson, Darío Benedetto, Bouna Sarr, na ich miejsce weszli: Valère Germain, Florian Thauvin, Saîf-Eddine Khaoui. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Beriča, Sergiego Palenci zajęli: Denis Bouanga, Yohan Cabaye.

Stephane Ruffier
83′ Bouna Sarr
Mathieu Debuchy
66′ Jordan Amavi
Jean Eudès Aholou32′
87′ Maxime Lopez
Ryad Boudebouz
60′ 64′ Morgan Sanson
Yann Gérard M'Vila
90′ Kevin Strootman
Robert Berič60′
 33′ 80′ Darío Ismael Benedetto
Wahbi Khazri
Yohann Pelé
Jessy Moulin
Duje Caleta-Car
Mickaël Nade
83′ 88′ Saîf-Eddine Khaoui
Denis Bouanga60′
Nemanja Radonjić
Yohan Cabaye72′
80′ Florian Thauvin
Romain Hamouma
Florian Chabrolle
Arnaud Nordin
64′ Valère Germain
Zaydou Youssouf32′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom AS Saint-Etienne przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.