• 6 .AS Monaco (10 pkt.)
  • 7 .AS Saint-Etienne (10 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (10 pkt.)

Liga francuska - 4. kolejka Ligue 1: Olympique Lyon - Nîmes Olympique 0-0

W starciu 4. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 18 września, zespół Olympique Lyon zremisował z Nimes 0-0. Mecz na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu obejrzało 4 385 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 1
2020-09-18 21:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 4385 | Arbiter: A. Delerue
Olympique Lyon
Nîmes Olympique
0
0

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gnaly Cornet z jedenastki gospodarzy (”Les Gones”). Była to 34. minuta meczu.

Na drugą połowę zespół ”Les Gones” wyszedł w zmienionym składzie, za Gnaly'ego Corneta wszedł Karl Toko. Także drużyna Nimes rozpoczęła w zmienionym składzie, za Harisa Duljevicia wszedł Nolan Roux. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adriána Cubasa z Nimes, a w 52. minucie Léo Dubois z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie Léo Dubois został zmieniony przez Sinaly'ego Diomande'a. W 59. minucie w zespole Nimes doszło do zmiany. Mattéo Ahlinvi wszedł za Sidy'ego Sarra. Chwilę później trener Olympique Lyon postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Maxence'a Caquereta. Na boisko wszedł Jean Lucas, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lamine'a Fombę z Nimes, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania Jeana Lucasa z drużyny przeciwnej. W 86. minucie Mathis Cherki został zmieniony przez Philanę Kadewere, co miało wzmocnić jedenastkę ”Les Gones”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nolana Roux na Lucasa Buadésa.

Loïck Landre
52′ 56′ Léo Dubois
Florian Miguel
Antonio Guedes Marcelo
Gaëtan Paquiez
62′ Maxence Caqueret
Sidy Sarr59′
86′ Mathis Rayan Cherki
Haris Duljević46′
34′ 46′ Gnaly Maxwel Cornet
Renaud Ripart
Anthony Racioppi
Lucas Lionel Dias
Joachim Andersen
Kelyan Guessoum
56′ Sinaly Diomande
Mattéo Ahlinvi59′
Youssouf Koné
Yassine Benrahou
62′ 90′ Jean Lucas de Souza Oliveira
Lucas Buadés90′
86′ Philana Tinotenda Kadewere
Nassim Chadli
46′ Karl Brillant Toko Ekambi
Ahoueke Steeve Kévin Denkey

Marco Ludivin Majouga

Nolan Roux46′ 90′

Przewaga drużyny Olympique Lyon w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki ”Les Gones”, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Nimes w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.