• 5 .Montpellier HSC (10 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (10 pkt.)
  • 7 .AS Saint-Etienne (10 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (10 pkt.)

Liga francuska - 4. kolejka Ligue 1: OGC Nice - Paris Saint-Germain FC 0-3 (0-2)

20 września na Allianz Riviera odbył się pojedynek 4. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami OGC Nice i PSG. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem PSG 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w PSG (”Les Parisiens”).

Marquinhos 66'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka ”Les Parisiens” plącze się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to zespół OGC Nice (”Orły”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Drużyna PSG wygrała aż 22 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 11.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie w zespole PSG doszło do zmiany. Ander Herrera wszedł za Idrissę Gueyego.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Parisiens” w 38. minucie spotkania, gdy Kylian Mbappé zdobył z karnego pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Marcowi Verrattiemu z PSG. Była to 43. minuta starcia.

Jedenastka OGC Nice ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Angel Di Maria.

W 58. minucie za Khéphrena Thuram-Uliena wszedł Eddy Sylvestre.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marquinhos wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSG, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Angel Di Maria.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mitchela Bakkera z PSG, a w 88. minucie Morgana Schneiderlina z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Keylor Navas
65′ Youcef Atal
Mitchel Bakker82′
Bonfim Dante
Alessandro Florenzi
58′ Jordan Lotomba
Julian Draxler
88′ Morgan Schneiderlin
Idrissa Gana Gueye23′
58′ Khéphren Thuram-Ulien
Marco Verratti43′
73′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Mauro Emanuel Icardi Rivero
Amine Gouiri
Kylian Mbappé  38′ (k.) 79′
Yoan Cardinale
Marcin Bułka
65′ Flavius Daniliuc
Sergio Rico
Théo Pionnier Bertrand
Colin Dagba83′
58′ Eddy Sylvestre Negadi
Bandiougou Fadiga79′
Alexis Trouillet
Ander Herrera Agüera23′
Salim Ben Seghir
Maxen Kapo
73′ Evann Guessand
Kays Ruiz-Atil
Myziane Maolida
Pablo Sarabia García79′
58′ Dan Ndoye
Arnaud Kalimuendo Muinga

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę ”Orły”, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.