• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 4. kolejka Ligue 1: FC Nantes - AS Saint-Etienne 2-2 (0-1)

W meczu 4. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 20 września, drużyna FC Nantes zremisowała z AS Saint-Etienne 2-2 (0-1). Mecz na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau obejrzało 5 000 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 1
2020-09-20 17:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Widzów: 5000 | Arbiter: A. Gautier
Y. Maçon 66'

Jedenastka AS Saint-Etienne bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka AS Saint-Etienne wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gości trafiła do bramki rywala. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Adil Aouchiche. Sytuację bramkową stworzył Yvan Neyou.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Aimenowi Moueffekowi z AS Saint-Etienne. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Saint-Etienne.

W 58. minucie Arnaud Nordin zastąpił Romaina Hamoumę. W 59. minucie Zaydou Youssouf został zmieniony przez Lucasa Gourna-Douatha, co miało wzmocnić jedenastkę AS Saint-Etienne. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Coca na Kader Bambę.

W 65. minucie arbiter ukarał kartką Nicolasa Pallois, zawodnika gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Saint-Etienne w 66. minucie spotkania, gdy Yvann Maçon zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Adil Aouchiche.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie bramkę kontaktową zdobył Moses Simon. Asystę przy golu zaliczył Dennis Appiah.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Abdoulaye Sidibe z jedenastki gości. Trener FC Nantes postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Ludovica Blasa i na pole gry wprowadził napastnika Renauda Emonda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół ”Kanarki” doprowadził do remisu. Gola strzelił Renaud Emond. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Kaderowi Bambie, piłkarzowi ”Kanarki”.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Yvann Maçon  66′
65′ Nicolas Pallois
Harold Moukoudi
85′ Mehdi Abeid
Adil Aouchiche  2′ 77′
85′ Ludovic Blas
Mahdi Camara
Pedro Chirivella Burgos
Aimen Moueffek42′
65′ Marcus Coco
Yvan Neyou Noupa80′
Andrei Girotto
Zaydou Youssouf59′
Randal Kolo Muani
Denis Bouanga77′
 71′ Moses Daddy Simon
Saidou Sow
65′ 90′ Kader Bamba
Lucas Gourna-Douath59′
Samuel Moutoussamy
Romain Hamouma58′
Roli Pereira de Sa
Jean-Philippe Krasso
85′ Abdoulaye Touré
Kévin Monnet-Paquet77′
85′  85′ Renaud Emond
Maxence Rivera77′
Bridge Ndilu
Abdoulaye Sidibe80′ 84′

Przewaga drużyny FC Nantes w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół AS Saint-Etienne w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.