• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 4. kolejka Ligue 1: FC Metz - Stade de Reims 2-1 (1-1)

20 września na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz odbyło się spotkanie 4. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Metz i Stade Reims. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Metz 2-1. Starcie obejrzało 5 000 widzów.

4. kolejka Francja - Ligue 1
2020-09-20 15:00 | Stadion: Stade Saint-Symphorien | Widzów: 5000 | Arbiter: J. Hamel
FC Metz
Stade de Reims
2
1
I. Niane 18',88'
B. Dia 43'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Stade Reims (”Remois”) zajmowała 17., natomiast zespół FC Metz (”Les Grenats”) - 18. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów zespół ”Remois” wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie żółtą kartkę dostał Yunis Abdelhamid z ”Remois”.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Ibrahima Niane wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Les Grenats”, zdobywając bramkę w 18. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Farid Boulaya.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Moreta Cassamę ze Stade Reims, a w 43. minucie Farida Boulayę z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Boulaye Dia.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Ghislaina Konana, zawodnika ”Remois”. W 50. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marshall Munetsi osłabiając tym samym drużynę Stade Reims.

W 52. minucie Moreto Cassamã został zastąpiony przez Daria Maresica. W 53. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mathieu Cafaro, piłkarzowi gości. W 62. minucie w zespole FC Metz doszło do zmiany. Thierry Ambrose wszedł za Victoriena Angbana.

Trener Stade Reims postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Mathieu Cafaro i na pole gry wprowadził napastnika Ela Toure'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Arbër Zeneli został zmieniony przez Derka Kutesę, co miało wzmocnić drużynę ”Remois”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Opę Nguette na Papę Yade w 71. minucie oraz Vincenta Pajota na Warrena Tchimbembégo w tej samej minucie.

Zawodnicy FC Metz w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu Ibrahima Niane po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1. Przy zdobyciu bramki pomagał Papa Yade.

W 90. minucie w zespole Stade Reims doszło do zmiany. Kaj Sierhuis wszedł za Valona Berishę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Mathieu Cafaro53′ 68′
71′ Opa Nguette
Valon Berisha90′
43′ Farid Boulaya
Moreto Moro Cassamã27′ 52′
62′ Victorien Angban
Xavier Chavalerin
Digbo G'nampa Habib Maïga
Marshall Nyasha Munetsi50′
81′ Vincent Pajot
Boulaye Dia  43′ (k.)
 18′, 88′ Ibrahima Niane
Derek Kutesa68′
81′ Warren Tchimbembé
Anastasios Donis
71′ Papa Ndiaga Yade
Nathanaël Mbuku
62′ Thierry Ambrose
Kaj Sierhuis90′
Habibou Mouhamadou Diallo
El Bilal Toure68′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny FC Metz, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze Stade Reims obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół FC Metz w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.