• 6 .OGC Nice (11 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (11 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (10 pkt.)

Liga francuska - 36. kolejka Ligue 1: Nîmes Olympique - AS Monaco 1-0 (1-0)

11 maja na Stade des Costières w Nîmes odbyło się starcie 36. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Nimes i AS Monaco. Mecz zakończył się zwycięstwem Nimes 1-0. Na stadionie zasiadło 14 811 widzów.

36. kolejka Francja - Ligue 1
2019-05-11 20:00 | Stadion: Stade des Costières | Widzów: 14811 | Arbiter: J. Stinat
Nîmes Olympique
AS Monaco
1
0
R. Ripart 9'

Zespół AS Monaco przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Renaud Ripart wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nimes , strzelając gola w dziewiątej minucie spotkania. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Sada Thioub.

Między 16. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AS Monaco i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nimes.

Trener AS Monaco postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Carlos, a murawę opuścił Naldo. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Fodé Balli z zespołu gości.

W 82. minucie Sofiane Alakouch zastąpił Gaëtana Paquieza. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce AS Monaco doszło do zmiany. Moussa Sylla wszedł za Ronego Lopesa. Na murawie, jak to często zdarzało się Nimes w tym sezonie, pojawił się Theo Valls, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 87. minucie Antonina Bobichona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 89. minucie Aleksandr Gołowin został zmieniony przez Nacera Chadlego, co miało wzmocnić drużynę AS Monaco. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sadę Thioub na Rachida Aliouiego. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał de Nascimento, piłkarz gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Diego Benaglio
82′ Sofiane Alakouch
Fodé Ballo Touré64′
Anthony Briançon
Kamil Glik
Florian Miguel
. Jemerson90′
45′ Denis Bouanga
Aparecido Naldo46′
87′ Antonin Bobichon
Adrien Sebastian Silva16′
90′ Sada Thioub
Radamel Falcao
 9′ Renaud Ripart
Gelson Martins
Martin Sourzac
Seydou Sy
Hervé Lybohy
Benoît Badiashile Mukinayi
82′ Gaëtan Paquiez
Benjamin Henrichs
Pierrick Valdivia
Carlos Vinícius Alves Morais46′
87′ Theo Valls
Nacer Chadli89′
90′ Rachid Alioui
Kevin N'Doram
Baptiste Guillaume
Moussa Sylla83′

Jedenastka AS Monaco miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Nimes dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.