• 6 .Clermont Foot 63 (9 pkt.)
  • 7 .FC Lorient (9 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (8 pkt.)

Liga francuska - 36. kolejka Ligue 1: Amiens SC - Toulouse FC 0-0

11 maja na Stade Crédit Agricole de la Licorne odbył się mecz 36. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Amiens SC i Toulouse FC. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 11 684 widzów.

36. kolejka Francja - Ligue 1
2019-05-11 20:00 | Stadion: Stade Crédit Agricole de la Licorne | Widzów: 11684 | Arbiter: F. Letexier
Amiens SC
Toulouse FC
0
0

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Toulouse FC (”TFC”) zajmowała 15., natomiast zespół Amiens SC - 16. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Amiens SC wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Toulouse FC: Christopherowi Jullienowi w 9. i Kalidou Sidibému w 24. minucie.

Trener Amiens SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Saman Ghoddos, a murawę opuścił John Mendoza. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bakaye Dibassy'ego z Amiens SC, a w 61. minucie Jimmy'ego Durmaza z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie za Eddego Gnahorégo wszedł Pape Konaté. A kibice Toulouse FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aarona Leyę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Yaya Sanogo. W 74. minucie Kalidou Sidibé został zmieniony przez Yannicka Cahuzaca, co miało wzmocnić jedenastkę ”TFC”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheicka Timite'a na Juana Oterę.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Samana Ghoddosa z Amiens SC, a w 82. minucie Yannicka Cahuzaca z drużyny przeciwnej.

Kelvin Amian Adou
57′ Bakaye Dibassy
Christopher Jullien9′
Emil Krafth
Gen Shoji
Erik Pieters
Issiaga Sylla
81′ Cheick Aymar Timité
John Bostock
Alexis Blin
Mathieu Cangni Dossevi
63′ Eddy Gnahoré
Jimmy Durmaz61′
Thomas Monconduit
Kalidou Sidibé24′ 74′
Serhou Yadaly Guirassy
Yaya Sanogo65′
46′ John Stiven Mendoza Valencia
Yannick Cahuzac74′ 82′
46′ 78′ Saman Ghoddos
Manuel García Alonso
63′ Pape Moussa Konaté
Aaron Leya Iseka65′
81′ Juan Ferney Otero Tovar
Firmin Ndombe Mubele

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Amiens SC dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Amiens SC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.