• 6 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (15 pkt.)

Liga francuska - 35. kolejka Ligue 1: Olympique Lyon - Lille OSC 2-2 (1-0)

5 maja na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu odbyło się spotkanie 35. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Lyon i Lille OSC. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 56 642 widzów.

35. kolejka Francja - Ligue 1
2019-05-05 21:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 56642 | Arbiter: C. Turpin
B. Soumaré 68'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Lille OSC (”Mastify”) zajmował drugą, natomiast jedenastka Olympique Lyon (”Les Gones”) - trzecią pozycję.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 11. minucie spotkania, gdy Martin Terrier strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek. Sytuację bramkową stworzył Memphis Depay.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Thiago Maia z Lille OSC. Była to 44. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olympique Lyon.

Drużyna Olympique Lyon długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 39 minut, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Loic Remy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Lille OSC przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Boubakary Soumaré.

Chwilę później trener ”Les Gones” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Gnaly Cornet, a murawę opuścił Bertrand Traoré. A kibice Lille OSC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rafaela Leão. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Loic Remy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Jonathanowi Bambie z drużyny gości.

W 73. minucie za Martina Terriera wszedł Moussa Dembélé.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 74. minucie wynik ustalił Léo Dubois.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Mehmet Zeki Çelik
 74′ Léo Dubois
Thiago Maia Alencar44′ 89′
 11′ 73′ Martin Terrier
Boubakary Soumaré  68′
Memphis Depay
Loic Remy  50′ 70′
Nabil Fekir
Jonathan Bamba73′
70′ Bertrand Isidore Traoré
Rafael Alexandre Conceição Leão70′
70′ Gnaly Maxwel Cornet
Rui Pedro da Rocha Fonte80′
73′ Moussa Dembélé
Luiz de Araujo Guimarães Neto

Sędzia nie ukarał zawodników Olympique Lyon żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie żółte.

Zespół ”Les Gones” w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.