• 6 .AS Monaco (14 pkt.)
  • 7 .FC Lorient (14 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (14 pkt.)

Liga francuska - 35. kolejka Ligue 1: FC Nantes - Dijon FCO 3-0 (0-0)

W pojedynku 35. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 5 maja, zespół FC Nantes zwyciężył z Dijon FCO 3-0 (0-0). Mecz na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau obejrzało 19 482 widzów.

35. kolejka Francja - Ligue 1
2019-05-05 15:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Widzów: 19482 | Arbiter: B. Bastien
V. Rongier 80'

Zespół Dijon FCO przed meczem zajmował 19. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Dijon FCO wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Nantes (”Kanarki”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie Abdoulaye Touré dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Valentin Rongier.

W 67. minucie Anthony Limbombe został zmieniony przez Andreia Girottę. Trener Dijon FCO postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Naïma Slitiego i na pole gry wprowadził napastnika Sory'ego Kabę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Dijon FCO: Naifowi Aguerdowi w 70. i Romainowi Amalfitano w 71. minucie.

Naif Aguerd z Dijon FCO na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 70. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Kanarków” w 74. minucie spotkania, gdy Kalifa Coulibaly strzelił z karnego drugiego gola. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Po chwili trener FC Nantes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Boschilia, a murawę opuścił Majeed Waris. W tej samej minucie w drużynie Dijon FCO doszło do zmiany. Frederic Sammaritano wszedł za Kwon Chang-Hoona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Nantes w 80. minucie spotkania, gdy Valentin Rongier zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Samuel Moutoussamy.

W 87. minucie Wesley Saïd został zmieniony przez Enza Loiodice'a, co miało wzmocnić zespół Dijon FCO. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Carlosa na Thomasa Basilę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Oussama Haddadi
89′ Diego Carlos Santos Silva
Wesley Lautoa
Samuel Moutoussamy
Cédric Yambéré
 80′ Valentin Rongier
Romain Amalfitano71′
 51′ Abdoulaye Touré
Naïm Sliti69′
79′ Majeed Waris
Wesley Saïd87′
 74′ (k.) Kalifa Coulibaly
Júlio Tavares
67′ Anthony Limbombe Ekango
Chang-Hoon Kwon79′
Alexandre Olliero
Bobby Allain
89′ Thomas Basila
Arnold Bouka Moutou
Charles Traoré
Senou Coulibaly
79′ Gabriel Boschilia
Enzo Loiodice87′
Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Frederic Sammaritano79′
67′ Andrei Girotto
Benjamin Jeannot
Randal Kolo Muani
Sory Kaba69′

Drużyna FC Nantes zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał ”Kanarków” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.