• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (17 pkt.)

Liga francuska - 35. kolejka Ligue 1: AS Monaco - AS Saint-Etienne 2-3 (1-0)

W starciu 35. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 5 maja, zespół AS Monaco przegrał z AS Saint-Etienne 2-3 (1-0). Mecz na Stade Louis II obejrzało 9 047 widzów.

A. Nordin 80'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna AS Monaco plącze się na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to jedenastka AS Saint-Etienne zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy AS Monaco otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Gelson Martins. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył de Nascimento.

Między 31. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AS Saint-Etienne i dwie drużynie przeciwnej. Niestety w szóstej minucie doliczonego czasu meczu Danijel Subaszić bramkarz AS Monaco z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Seydou Sy - rezerwowego bramkarza drużyny. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Monaco.

Trener AS Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Arnaud Nordin, a murawę opuścił Romain Hamouma. Arnaud Nordin bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 51. minucie kartkę dostał Valentín Vada z drużyny gości.

W 55. minucie Timothee Kolodziejczak zastąpił Roberta Beriča.

W 59. minucie do własnej bramki trafił zawodnik AS Monaco Fodé Ballo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Saint-Etienne w 71. minucie spotkania, gdy Remy Cabella strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Mathieu Debuchy.

W 73. minucie Naldo został zmieniony przez Carlosa, a za Ronego Lopesa wszedł na boisko Moussa Sylla, co miało wzmocnić drużynę AS Monaco. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valentína Vadę na Youssefa Aïta.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 1-3 podwyższył Arnaud Nordin. Sytuację bramkową stworzył Remy Cabella.

W 82. minucie kartkę dostał Adrien Silva, piłkarz AS Monaco.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Carlos. Bramka padła po podaniu Gelsona Martinsa.

Dwie minuty później sędzia ukarał kartką Pierre'a-Yvesa Polomata, zawodnika gości. Jedenastce AS Monaco zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu AS Saint-Etienne.

Stephane Ruffier
59′ (samob.) 31′ Fodé Ballo Touré
Mathieu Debuchy41′
Kamil Glik
Timothee Kolodziejczak55′
. Jemerson
Loïc Perrin
73′ Aparecido Naldo
Pierre-Yves Polomat90′
Djibril Sidibé
William Saliba
40′ Aleksandr Gołowin
Remy Cabella  71′
79′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Yann Gérard M'Vila
82′ Adrien Sebastian Silva
Valentín Vada51′ 76′
Radamel Falcao
Romain Hamouma45′ 46′
 18′ Gelson Martins
Wahbi Khazri35′
45′ Seydou Sy
Jessy Moulin
Benoît Badiashile Mukinayi
Wesley Fofana
Benjamin Henrichs
Youssef Aït Bennasser76′
73′  90′ Carlos Vinícius Alves Morais
Bilal Benkhedim
Nacer Chadli
Robert Berič55′
Kevin N'Doram
Arnaud Nordin46′  80′
79′ Moussa Sylla
Yannis Salibur

Arbiter wręczył trzy żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.