• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (22 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (20 pkt.)

Liga francuska - 34. kolejka Ligue 1: Olympique Marsylia - FC Nantes 1-2 (1-1)

W pojedynku 34. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 28 kwietnia, jedenastka Olympique Marsylia przegrała z FC Nantes 1-2 (1-1). Mecz na Orange Vélodrome w Marsylii obejrzało 51 969 widzów.

34. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-28 21:00 | Stadion: Orange Vélodrome | Widzów: 51969 | Arbiter: J. Hamel
Andrei Girotto 50'

Drużyna Olympique Marsylia (”OM”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piątą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań jedenastka Olympique Marsylia wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia pokazał kartkę Lucasowi Ocampos, piłkarzowi Olympique Marsylia.

Tymczasem zawodnicy FC Nantes (”Kanarki”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Samuel Moutoussamy. Asystę przy golu zaliczył Kalifa Coulibaly.

Piłkarze Olympique Marsylia odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 25. minucie gola wyrównującego strzelił Mario Balotelli. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lucas Ocampos.

Od 32. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Nantes w 50. minucie spotkania, gdy Andrei Girotto zdobył drugą bramkę. W 57. minucie Bouna Sarr został zmieniony przez Jordana Amaviego.

Niedługo później trener Olympique Marsylia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Nemanja Radonjić, a murawę opuścił Mario Balotelli. W 78. minucie Dimitri Payet został zmieniony przez Maxime'a Lopeza, co miało wzmocnić zespół Olympique Marsylia. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edgara Ié na Pereirę Fabio w 90. minucie. Kibice ”Kanarków” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anthony'ego Limbombe'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Samuel Moutoussamy.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole ”Kanarków” doszło do zmiany. Boschilia wszedł za Majeeda Warisa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Diego Carlos Santos Silva
57′ Bouna Sarr
Charles Traoré42′
45′ . Luiz Gustavo
Samuel Moutoussamy  22′ 90′
17′ Lucas Ariel Ocampos
Andrei Girotto  50′
32′ 78′ Dimitri Payet
Valentin Rongier
Morgan Sanson
Abdoulaye Touré
Valère Germain
Majeed Waris90′
 25′ 41′ 68′ Mario Balotelli
Kalifa Coulibaly
Yohann Pelé
Alexandre Olliero
57′ Jordan Amavi
Lucas Pedro Alves De Lima
Adil Rami
Pereira da Silva Fabio90′
78′ Maxime Lopez
Gabriel Boschilia90′
68′ Nemanja Radonjić
Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Kevin Strootman
Randal Kolo Muani
Clinton Mua N'Jie
Anthony Limbombe Ekango90′

Przewaga jedenastki Olympique Marsylia w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy ”OM” dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.