• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Liga francuska - 34. kolejka Ligue 1: OGC Nice - En Avant Guingamp 3-0 (1-0)

W spotkaniu 34. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 28 kwietnia, jedenastka OGC Nice wygrała z Guingamp 3-0 (1-0). Mecz na Allianz Riviera obejrzało 16 374 widzów.

34. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-28 15:00 | Stadion: Allianz Riviera | Widzów: 16374 | Arbiter: H. Ben El Hadj
OGC Nice
En Avant Guingamp
3
0
Y. Atal 9',68',73'

Drużyna Guingamp przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 meczów zespół OGC Nice (”Orły”) wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Orłów” w dziewiątej minucie spotkania, gdy Youcef Atal zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Adrien Tameze.

Między 16. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Orłów”.

Trener Guingamp postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Marcusa Coca i na pole gry wprowadził napastnika Alexandre'a Mendego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 65. minucie za Jeana-Victora Makenga wszedł Danilo Barbosa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna OGC Nice, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Youcef Atal po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alexandre'a Mendego z Guingamp, a w 72. minucie Patricka Burnera z drużyny przeciwnej. W 70. minucie w zespole Guingamp doszło do zmiany. Étienne Didot wszedł za Leboganga Phiriego.

W 73. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Youcef Atal z ”Orłów”. Przy strzeleniu gola pomagał Ihsan Sacko.

Chwilę później trener ”Orłów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Ignatius Kpene, a murawę opuścił Youcef Atal. W tej samej minucie Mehdi Merghem został zmieniony przez Ludovica Blasa, co miało wzmocnić drużynę Guingamp. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Allana Saint-Maximina na Assila Jaziriego. Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Étienne Didot, piłkarz gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Marc-Aurèle Caillard
 9′, 68′, 73′ 77′ Youcef Atal
Pedro Miguel Braga Rebocho
72′ Patrick Burner
Papiss Mison Djilobodji
16′ Bonfim Dante
Jordan Ikoko
36′ Christophe Hérelle
Jérémy Sorbon
Malang Sarr
Mehdi Merghem19′ 77′
83′ Allan Saint-Maximin
Marcus Coco63′
Ihsan Sacko
Didier Ndong Ibrahim
65′ Jean-Victor Makengo
Lebogang Lelani Phiri70′
Pierre Lees Melou
Yeni Atito N'Gbakoto
38′ Adrien Tameze
Christophe Kerbrat
65′ Danilo Barbosa da Silva
Ludovic Blas77′
Bassem Srarfi
Étienne Didot70′ 78′
83′ Assil Jaziri
Guessouma Fofana
77′ Ignatius Kpene Ganago
Alexandre Mendy63′ 70′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej jedną. Piłkarze Guingamp obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.