• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Liga francuska - 34. kolejka Ligue 1: Lille OSC - Nîmes Olympique 5-0 (0-0)

W meczu 34. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Lille OSC wysoko wygrała z Nimes 5-0 (0-0). Mecz na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq obejrzało 36 356 widzów.

34. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 36356 | Arbiter: A. Delerue
Rui Fonte 90'

Jedenastka Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Lille OSC wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Loica Remego z Lille OSC, a w 32. minucie Floriana Miguela z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Antoninowi Bobichonowi z Nimes. Była to 49. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”Mastifów” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie bramkę zdobył Loic Remy. Asystę zanotował Boubakary Soumaré.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Lille OSC, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Bamba. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Youssouf Koné.

W 65. minucie Baptiste Guillaume został zmieniony przez Rachida Aliouiego. A trener Lille OSC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rafaela Leão. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Loic Remy. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzecią bramkę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 70. minucie wynik na 3-0 podwyższył Mehmet Çelik. Bramka padła po podaniu Thiaga Mendesa.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w jedenastce Lille OSC za Jonathana Bamby wszedł Rui Fonte, a w zespole Nimes Denis Bouanga zmienił Sofiane Alakoucha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lille OSC w 80. minucie spotkania, gdy Nicolas Pépé strzelił czwartego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Rafael Leão.

W 82. minucie Nanitamo Ikoné został zmieniony przez Luiza Arauja, co miało wzmocnić jedenastkę Lille OSC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sadę Thioub na Christa-Emmanuela Maouassę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie spotkania zmusił do kapitulacji bramkarza Rui Fonte. W zdobyciu bramki pomógł Luiz Araujo.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Paul Bernardoni
 70′ Mehmet Zeki Çelik
Denis Bouanga76′
82′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Antonin Bobichon49′
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Téji Savanier
Boubakary Soumaré
Theo Valls
 51′ 25′ 69′ Loic Remy
Sada Thioub86′
 64′ 76′ Jonathan Bamba
Baptiste Guillaume65′
 80′ Nicolas Pépé
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa86′
69′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Pierrick Valdivia
76′  90′ Rui Pedro da Rocha Fonte
Rachid Alioui65′
82′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Umut Dilan Bozok

Zawodnicy Lille OSC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.