• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (22 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (20 pkt.)

Liga francuska - 34. kolejka Ligue 1: AS Saint-Etienne - Toulouse FC 2-0 (2-0)

W pojedynku 34. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół AS Saint-Etienne wygrał z Toulouse FC 2-0 (2-0). Mecz na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem obejrzało 28 203 widzów.

34. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-28 17:00 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 28203 | Arbiter: J. Stinat
AS Saint-Etienne
Toulouse FC
2
0
R. Berič 2',10'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Toulouse FC (”TFC”) znajduje się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to drużyna AS Saint-Etienne zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 starć jedenastka Toulouse FC wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Saint-Etienne w drugiej minucie spotkania, gdy Robert Berič strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Pierre-Yves Polomat.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna AS Saint-Etienne, strzelając kolejnego gola. W 10. minucie Robert Berič ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomógł Wahbi Khazri.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół ”TFC” wyszedł w zmienionym składzie, za Yannicka Cahuzaca wszedł Yaya Sanogo. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter pokazał kartkę Ibrahimowi Sangarému, piłkarzowi gości.

Niedługo później trener Toulouse FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Manu García, a murawę opuścił Jimmy Durmaz. W 65. minucie w jedenastce AS Saint-Etienne doszło do zmiany. Arnaud Nordin wszedł za Roberta Beriča. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Mathieu Debuchy'emu z drużyny gospodarzy.

W 78. minucie karnego dla Toulouse FC nie wykorzystał Max-Alain Gradel. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 83. minucie arbiter ukarał kartką Issiagę Syllę, zawodnika Toulouse FC. Kibice AS Saint-Etienne nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yannisa Salibura. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Romain Hamouma.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Valentín Vada został zastąpiony przez Lamine Ghezalego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Baptiste Reynet
68′ Mathieu Debuchy
Jimmy Durmaz60′
90′ Valentín Vada
Yannick Cahuzac46′
 2′, 10′ 65′ Robert Berič
Ibrahim Sangaré47′
90′ Romain Hamouma
Manuel García Alonso60′
90′ Lamine Ghezali
Aaron Leya Iseka
65′ Arnaud Nordin
Firmin Ndombe Mubele
90′ Yannis Salibur
Yaya Sanogo46′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Toulouse FC wręczył dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka ”TFC” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.