• 6 .Stade Brest (24 pkt.)
  • 7 .Lille OSC (24 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (23 pkt.)

Liga francuska - 34. kolejka Ligue 1: Amiens SC - RC Strasbourg Alsace 0-0

28 kwietnia na Stade Crédit Agricole de la Licorne odbył się mecz 34. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Amiens SC i RC Strasbourg. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 11 833 widzów.

34. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stade Crédit Agricole de la Licorne | Widzów: 11833 | Arbiter: S. Frappart
Amiens SC
RC Strasbourg Alsace
0
0

Zespół Amiens SC przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom RC Strasbourg: Ludovicowi Ajorque'owi w 14. i Ibrahimie Sissoko w 29. minucie.

W 63. minucie Pablo Martinez został zmieniony przez Lamine Konégo. Po chwili trener Amiens SC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Pape'a Konatégo. Na boisko wszedł Juan Otero, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 75. minucie Samuel Grandsir został zmieniony przez Anthony'ego Gonçalvesa, co miało wzmocnić jedenastkę RC Strasbourg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Johna Mendozę na Samana Ghoddosa. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cheicka Timite'a z Amiens SC, a w 85. minucie Jonasa Martina z drużyny przeciwnej. Trener RC Strasbourg postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił pomocnika Adriena Thomassona i na pole gry wprowadził napastnika Leba Mothibę, który w bieżącym sezonie ma na koncie osiem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jonas Martin85′
83′ Cheick Aymar Timité
Ibrahima Sissoko29′
69′ Pape Moussa Konaté
Adrien Thomasson90′
Serhou Yadaly Guirassy
Ludovic Ajorque14′
78′ John Stiven Mendoza Valencia
Anthony Gonçalves75′
78′ Saman Ghoddos
Nuno Miguel da Costa Jóia
69′ Juan Ferney Otero Tovar
Lebo Mothiba90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast drużyna RC Strasbourg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.