• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (28 pkt.)

Liga francuska - 33. kolejka Ligue 1: Toulouse FC - Lille OSC 0-0

W spotkaniu 33. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 21 kwietnia, jedenastka Toulouse FC zremisowała z Lille OSC 0-0.

33. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-21 15:00 | Stadion: Stadium de Toulouse | Widzów: 15002 | Arbiter: N. Rainville
Toulouse FC
Lille OSC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Toulouse FC (”TFC”) przebywa na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to jedenastka Lille OSC (”Mastify”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Zespół ”Mastifów” wygrał aż 17 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 10.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Boubakary'emu Soumarému, piłkarzowi gości. Niedługo później trener Lille OSC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Rui Fonte, a murawę opuścił Jonathan Bamba.

A trener Toulouse FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aarona Leyę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jimmy Durmaz. W 79. minucie Rafael Leão został zmieniony przez Luiza Arauja. W 83. minucie w jedenastce Toulouse FC doszło do zmiany. Manu García wszedł za Mathieu Dosseviego.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Thiago Mendes z Lille OSC.

Nanitamo Jonathan Ikoné
83′ Mathieu Cangni Dossevi
Thiago Henrique Mendes Ribeiro85′
75′ Jimmy Durmaz
Boubakary Soumaré53′
Ibrahim Sangaré
Rafael Alexandre Conceição Leão79′
23′ Kalidou Sidibé
Jonathan Bamba70′
41′ Max-Alain Gradel
Reinildo Isnard Mandava
83′ Manuel García Alonso
Jérémy Pied
75′ Aaron Leya Iseka
Thiago Maia Alencar
Firmin Ndombe Mubele
Rui Pedro da Rocha Fonte70′
Yaya Sanogo
Luiz de Araujo Guimarães Neto79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy ”TFC” dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Jedenastka ”Mastifów” w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.