• 6 .OGC Nice (11 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (11 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (10 pkt.)

Liga francuska. 33. kolejka Ligue 1: Olympique Lyon - Angers Sporting 2-1

W starciu 33. kolejki francuskiej Ligue 1 Olympique Lyon pokonał Angers Sporting 2-1 (2-0). Dzięki zwycięstwu gospodarze umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.

33. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-19 20:45 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 43917 | Arbiter: B. Millot
L. Tousart 89' (samob.)

Zespół z Lyonu bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach to zawodnicy Olympique Lyon otworzyli wynik. W 14. minucie Memphis Depay dał prowadzenie swojej jedenastce. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Houssem Aouar.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Lyon w 39. minucie spotkania, gdy Martin Terrier zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na koncie osiem goli. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Houssem Aouar.

W 53. minucie Pierrick Capelle został zmieniony przez Akę Kangę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Angers Sporting: Thomasowi Manganiemu w 58. i Ace Kandze w 64. minucie.

Trener Angers Sporting wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Angela Fulginiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Thomas Mangani. Niedługo później trener ”Les Gones” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Bertrand Traoré, a murawę opuścił Martin Terrier. W tej samej minucie Vincent Pajot został zmieniony przez Farida El Melalego, co miało wzmocnić jedenastkę Angers Sporting. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nabila Fekira na Lucasa Tousarta.

W 89. minucie gola samobójczego, po fatalnym podaniu bramkarza Anthony'ego Lopesa pod nogi rywala, strzelił ratujący sytuację niefortunnym wślizgiem Lucas Tousart. W doliczonym czasie gry w zespole ”Les Gones” doszło do zmiany. Moussa Dembele wszedł za Memphisa Depaya.

Jedenastce Angers Sporting zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny z Lyonu.

Pierrick Capelle53′
 39′ 76′ Martin Terrier
Thomas Mangani58′ 64′
 14′ 90′ Memphis Depay
Vincent Pajot76′
Gnaly Maxwel Cornet
Baptiste Santamaría
84′ Nabil Fekir
Romain Thomas
84′ 89′ (samob.) Lucas Tousart
Farid El Melali76′
90′ Moussa Dembélé
Angelo Fulgini64′
76′ Bertrand Isidore Traoré
Aka Wilfried Kanga53′ 64′

Zespół Olympique był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Angers Sporting wręczył dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.