• 6 .AS Monaco (7 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (7 pkt.)
  • 8 .Paris Saint-Germain (6 pkt.)

Liga francuska - 3. kolejka Ligue 1: PSG - Olympique Marsylia 0-1 (0-1)

13 września na Parc des Princes w Paryżu odbyło się spotkanie 3. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami PSG i Olympique Marsylia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympique Marsylia 1-0. Na stadionie stawiło się 3 904 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w PSG (”Les Parisiens”).

3. kolejka Francja - Ligue 1
2020-09-13 21:00 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 3904 | Arbiter: J. Brisard
Paris Saint-Germain FC
Olympique Marsylia
0
1
F. Thauvin 31'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Zespół PSG wygrał aż 28 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 15.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 13. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Les Parisiens” oraz dwie drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Florian Thauvin dla zespołu Olympique Marsylia. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Dimitri Payet.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Pape Gueye, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”OM”.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Álvara Gonzáleza z ”OM”, a w 52. minucie Juana Bernata z drużyny przeciwnej. W 58. minucie Pape Gueye zastąpił Daría Benedetta.

W 61. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Maxime'owi Lopezowi z Olympique Marsylia. W tej samej minucie trener PSG postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Andera Herrerę. Na boisko wszedł Julian Draxler, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy PSG: Marco Verratti, Juan Bernat, Alessandro Florenzi, na ich miejsce weszli: Leandro Paredes, Layvin Kurzawa, Colin Dagba. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maxime'a Lopeza, Floriana Thauvina, Dimitriego Payeta zajęli: Kevin Strootman, Valère Germain, Nemanja Radonjić.

Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Les Parisiens” oraz dwie drużynie przeciwnej. W doliczonej siódmej minucie meczu czerwone kartki dostali: Layvin Kurzawa, Leandro Paredes (po drugiej żółtej), Neymar (po drugiej żółtej) z PSG i Jordan Amavi, Darío Benedetto (po drugiej żółtej) z ”OM”. W drugiej połowie nie padły gole.

Steve Mandanda
52′ 84′ Juan Bernat
Jordan Amavi90′
13′ 84′ Alessandro Florenzi
Hiroki Sakai7′
74′ Angel Di Maria
Florian Thauvin  31′ 77′
Idrissa Gana Gueye
Maxime Lopez61′ 68′
61′ Ander Herrera Agüera
Dimitri Payet11′ 77′
71′ Marco Verratti
Pape Alassane Gueye38′ 58′
11′ 90′ . Neymar
Valentin Rongier
Marcin Bułka
Yohann Pelé
Mitchel Bakker
Leonardo Julián Balerdi Rossa
84′ Colin Dagba
Yuto Nagatomo
Abdou Diallo
Marley Aké
84′ 90′ Layvin Kurzawa
Saîf-Eddine Khaoui
61′ Julian Draxler
Nemanja Radonjić77′
71′ 72′ 90′ Leandro Daniel Paredes
Kevin Strootman68′ 90′
Kays Ruiz-Atil
Darío Ismael Benedetto58′ 71′ 90′
Arnaud Kalimuendo Muinga
Valère Germain77′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom ”OM” w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery żółte oraz dwie czerwone. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej trzy żółte i trzy czerwone.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.