• 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .Racing Club de Lens (18 pkt.)

Liga francuska - 3. kolejka Ligue 1: OGC Nice - Olympique Marsylia 1-2 (0-1)

W starciu 3. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 28 sierpnia, zespół OGC Nice przegrał z Olympique Marsylia 1-2 (0-1). Mecz na Allianz Riviera obejrzało 31 825 widzów.

3. kolejka Francja - Ligue 1
2019-08-28 21:00 | Stadion: Allianz Riviera | Widzów: 31825 | Arbiter: C. Turpin
D. Payet 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka Olympique Marsylia (”OM”) wygrała aż 22 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko 10.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Daríowi Benedettowi z jedenastki gości. Była to 18. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Darío Benedetto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Marsylia, strzelając gola w 31. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”OM”.

W 56. minucie Christophe Hérelle został zmieniony przez Ibrahima Cisségo. Po godzinie gry w drużynie OGC Nice (”Orły”) doszło do zmiany. Youcef Atal wszedł za Adriena Tameze'a. W 66. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Wylan Cyprien.

W następstwie utraty bramki trener Olympique Marsylia postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Maxime'a Lopeza i na pole gry wprowadził napastnika Valère'a Germaina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Marsylia w 73. minucie spotkania, gdy Dimitri Payet strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 81. minucie Darío Benedetto został zmieniony przez Luiza Gustava, a za Bounę Sarr wszedł na boisko Duje Caleta-Car, co miało wzmocnić jedenastkę ”OM”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andy'ego Pelmarda na Mickaëla Le Bihana.

W doliczonej piątej minucie starcia kartkę dostał Pierre Lees z OGC Nice. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jordan Amavi
56′ Christophe Hérelle
Álvaro González Soberón
81′ Andy Pelmard
Boubacar Kamara
Arnaud Lusamba
Hiroki Sakai
Ihsan Sacko
Dimitri Payet  73′ (k.)
 66′ (k.) Wylan Cyprien
Maxime Lopez70′
90′ Pierre Lees Melou
Morgan Sanson
62′ Adrien Tameze
Kevin Strootman
Ignatius Kpene Ganago
Darío Ismael Benedetto  31′ 18′ 81′
Yannis Clementia
Yohann Pelé
62′ Youcef Atal
Duje Caleta-Car89′
56′ Ibrahim Cissé
Valère Germain70′
81′ Mickaël Le Bihan
Isaac Lihadji

Zespół ”OM” zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.