• 6 .AS Monaco (7 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (7 pkt.)
  • 8 .Paris Saint-Germain (6 pkt.)

Liga francuska - 3. kolejka Ligue 1: Montpellier HSC - Olympique Lyon 1-0 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 27 sierpnia, zespół Montpellier HSC zwyciężył z Olympique Lyon 1-0 (1-0). Mecz na Stade de la Mosson obejrzało 19 387 widzów.

3. kolejka Francja - Ligue 1
2019-08-27 19:00 | Stadion: Stade de la Mosson | Widzów: 19387 | Arbiter: M. Lesage
Montpellier HSC
Olympique Lyon
1
0
A. Souquet 42'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Joachimowi Andersenowi z zespołu gości (”Les Gones”). Była to 36. minuta starcia.

W 37. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Andy Delort nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Montpellier HSC (”MHSC”).

Jedyną bramkę meczu dla Montpellier HSC zdobył Arnaud Souquet w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”MHSC”.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Lucasowi Tousartowi, piłkarzowi ”Les Gones”. W 51. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Youssouf Koné osłabiając tym samym drużynę gości.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Mendesa z Montpellier HSC, a w 56. minucie Thiaga Mendesa z drużyny przeciwnej. W 65. minucie za Lucasa Tousarta wszedł Kenny Tete. Od 68 minuty boisko opuścili piłkarze ”MHSC”: Florent Mollet, Ambroise Oyongo, na ich miejsce weszli: Keagan Dolly, Mihailo Ristić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bertranda Traorégo, Thiaga Mendesa zajęli: Gnaly Cornet, Martin Terrier.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kennego Tete'a z Olympique Lyon, a w 90. minucie Arnauda Souqueta z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jason Denayer
90′ Ambroise Oyongo Bitolo
Léo Dubois
 42′ 90′ Arnaud Souquet
Youssouf Koné51′
54′ Pedro Filipe Teodósio Mendes
Houssem Aouar
Jordan Ferri
Thiago Henrique Mendes Ribeiro56′ 83′
Damien Vincent Denis Le Tallec
Lucas Tousart49′ 65′
74′ Florent Mollet
Bertrand Isidore Traoré68′
Gaëtan Laborde
Moussa Dembélé
37′ (k.) Andy Delort
Kenny Tete65′ 82′
74′ Keagan Dolly
Jean Lucas de Souza Oliveira
90′ Mihailo Ristić
Jeff Reine-Adélaïde
Souleymane Camara
Martin Terrier83′
Petar Szkuletić
Gnaly Maxwel Cornet68′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Montpellier HSC wręczył dwie żółte.

Zespół Montpellier HSC w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.