• 6 .AS Monaco (7 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (7 pkt.)
  • 8 .Paris Saint-Germain (6 pkt.)

Liga francuska - 3. kolejka Ligue 1: Lille OSC - FC Metz 1-0 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 13 września, jedenastka Lille OSC wygrała z FC Metz 1-0 (0-0). Mecz na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq obejrzało 4 162 widzów.

3. kolejka Francja - Ligue 1
2020-09-13 13:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 4162 | Arbiter: J. Pignard
Lille OSC
FC Metz
1
0
Luiz Araujo 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół Lille OSC (”Mastify”) wygrał aż 14 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 20. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości (”Les Grenats”) i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Domagojowi Bradariciowi, zawodnikowi gospodarzy. W 67. minucie w zespole FC Metz doszło do zmiany. Habibou Diallo wszedł za Ibrahimę Niane'a.

W 73. minucie Nanitamo Ikoné zastąpił Luiza Arauja. Między 75. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Mastifom” i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Lille OSC zdobył Luiz Araujo w 88. minucie. Asystę zaliczył Domagoj Bradarić.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze FC Metz: Papa Yade, Warren Tchimbembé, a na ich miejsce weszli Victorien Angban, Opa Nguette. W następstwie utraty bramki trener ”Les Grenats” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mamadou Fofanę i na pole gry wprowadził napastnika Mamadou Gueyego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

John Boye
57′ Domagoj Bradarić
Dylan Bronn36′
José Fonte
Fabien Centonze75′
31′ 83′ Jérémy Pied
Matthieu Udol
80′ 86′ Benjamin André
Opa Nguette90′
73′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Victorien Angban90′
Boubakary Soumaré
Mamadou Fofana90′
Burak Yilmaz
Digbo G'nampa Habib Maïga20′
83′ Jonathan Christian David
Vincent Pajot43′
Jonathan Bamba
Ibrahima Niane67′
Lucas Chevalier
Marc-Aurèle Caillard
83′ 84′ Mehmet Zeki Çelik
Thomas Delaine
Tiago Emanuel Embalo Djaló
Boubakar Kouyaté
Nassim Innocenti
Farid Boulaya
86′ Yusuf Yazıcı
Warren Tchimbembé90′
73′  88′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Papa Ndiaga Yade90′
Isaac Lihadji
Thierry Ambrose
83′ Timothy Weah
Habibou Mouhamadou Diallo67′

Mamadou Lamine Gueye90′

Zespół Lille OSC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał sześć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej trzy. Piłkarze FC Metz dostali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, natomiast w drugiej dwie mniej.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.