• 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .Racing Club de Lens (18 pkt.)

Liga francuska - 3. kolejka Ligue 1: Lille OSC - AS Saint-Etienne 3-0 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 28 sierpnia, zespół Lille OSC zwyciężył z AS Saint-Etienne 3-0 (1-0). Mecz na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve D'ascq obejrzało 36 138 widzów.

3. kolejka Francja - Ligue 1
2019-08-28 19:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 36138 | Arbiter: O. Thual
Lille OSC
AS Saint-Etienne
3
0
V. Osimhen 37',74'
J. Bamba 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Jedenastka Lille OSC (”Mastify”) wygrała aż 21 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 11.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Loic Remy zastąpił Victora Osimhena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lille OSC w 37. minucie spotkania, gdy Victor Osimhen strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Domagoj Bradarić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lille OSC.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie AS Saint-Etienne doszło do zmiany. Romain Hamouma wszedł za Denisa Bouangę.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Mastifów” w 69. minucie spotkania, gdy Jonathan Bamba strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Loïs Diony, Robert Berič, a na ich miejsce weszli Arnaud Nordin, Wahbi Khazri.

W 74. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Victor Osimhen z Lille OSC. Asystę zanotował Mehmet Çelik.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Timothee Kolodziejczak
76′ Gabriel dos Santos Magalhães
Harold Moukoudi
81′ Tiago Emanuel Embalo Djaló
Wahbi Khazri72′
19′ Loic Remy
Denis Bouanga61′
 69′ (k.) Jonathan Bamba
Sergi Palencia Hurtado
81′ Bakary Adama Soumaoro
Zaydou Youssouf
76′ Cheikh Ahmet Tidian Niasse
Robert Berič72′
Luiz de Araujo Guimarães Neto
Loïs Diony72′
19′  37′, 74′ Victor James Osimhen
Romain Hamouma61′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.