• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 28. kolejka Ligue 1: Lille OSC - Olympique Lyon 1-0 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 8 marca, zespół Lille OSC zwyciężył z Olympique Lyon 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq.

28. kolejka Francja - Ligue 1
2020-03-08 21:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 40164 | Arbiter: B. Bastien
Lille OSC
Olympique Lyon
1
0
L. Remy 33'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą czwarta i piąta drużyna Ligue' 1.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Lille OSC (”Mastify”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie wynik ustalił Loic Remy. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Jonathan Bamba.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Loic Remy z ”Mastifów”. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Mastifów”.

W 57. minucie kartkę dostał Karl Toko z zespołu gości (”Les Gones”). Chwilę później trener Olympique Lyon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Martin Terrier, a murawę opuścił Houssem Aouar.

W 68. minucie Jason Denayer został zmieniony przez Bertranda Traorégo. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Les Gones: Bertrandowi Traorému w 70. i Lucasowi Tousartowi w 78. minucie. W 79. minucie Lucas Tousart został zmieniony przez Maxence'a Caquereta, co miało wzmocnić jedenastkę Olympique Lyon. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Loica Remego na Nicolasa Gaitana oraz Nanitama Ikonégo na Boubakary'ego Soumarégo.

Niedługo później trener Lille OSC postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Jonathana Bambę wszedł Reinildo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Lille OSC utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Houssem Aouar62′
83′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Renato Sanches
Lucas Tousart78′ 79′
 33′ 45′ 79′ Loic Remy
Moussa Dembélé
Victor James Osimhen
Karl Brillant Toko Ekambi57′
90′ Jonathan Bamba
Gnaly Maxwell Cornet
Leonardo Cesar Jardim
Ciprian Tatarusanu
Tiago Emanuel Embalo Djaló
Youssouf Koné
90′ Reinildo Isnard Mandava
Kenny Tete
Jérémy Pied
Maxence Caqueret79′
79′ Nicolas Gaitan
Jean Lucas de Souza Oliveira
83′ Boubakary Soumaré
Martin Terrier62′
Luiz de Araujo Guimarães Neto
Bertrand Isidore Traoré68′ 70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.