• 5 .Stade Rennes FC (36 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Girondins Bordeaux (32 pkt.)
  • 8 .FC Metz (31 pkt.)

Liga francuska - 27. kolejka Ligue 1: Paris Saint-Germain FC - Dijon FCO 4-0 (1-0)

W spotkaniu 27. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 29 lutego, jedenastka PSG wysoko wygrała z Dijon FCO 4-0 (1-0). Mecz na Parc des Princes w Paryżu obejrzało 47 542 widzów.

27. kolejka Francja - Ligue 1
2020-02-29 17:30 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 47542 | Arbiter: T. Léonard
M. Icardi 76'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Dijon FCO znajduje się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to drużyna PSG (”Les Parisiens”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka ”Les Parisiens” wygrała aż 11 razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Parisiens” w trzeciej minucie spotkania, gdy Pablo Sarabia strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Marquinhos.

Po kwadransie gry kartką został ukarany Juan Bernat, piłkarz ”Les Parisiens”. W 17. minucie Angel Di Maria zastąpił Juliana Draxlera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Les Parisiens”.

W 64. minucie w jedenastce Dijon FCO doszło do zmiany. Frederic Sammaritano wszedł za Stephy'ego Mavididiego. Po chwili trener PSG postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Mauro Icardi, a murawę opuścił Edinson Cavani. Mauro Icardi nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego 12. gol w tegorocznych rozgrywkach.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie PSG doszło do zmiany. Leandro Paredes wszedł za Nianzou Kouassiego. A kibice Dijon FCO nie mogli już doczekać się wprowadzenia Romaina Amalfitano. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Wesley Lautoa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”Les Parisiens”, zdobywając kolejną bramkę. W 74. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kylian Mbappé. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Julian Draxler.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Dijon FCO doszło do zmiany. Jhonder Cádiz wszedł za Senou Coulibaly'ego.

Prawie natychmiast Mauro Icardi wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Les Parisiens”, strzelając kolejnego gola w 76. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Kylian Mbappé.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku Kylian Mbappé po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 4-0.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Rúnar Alex Rúnarsson
16′ Juan Bernat
Bruno Écuélé Manga
72′ Tanguy Nianzou Kouassi
Wesley Lautoa72′
17′ Angel Di Maria
Hamza Mendyl
Idrissa Gana Gueye
Mama Samba Baldé
 3′ Pablo Sarabia García
Didier Ndong Ibrahim
71′ Edinson Cavani
Júlio Tavares
 74′, 90′ Kylian Mbappé
Jordan Marié
17′ Julian Draxler
Frederic Sammaritano64′
72′ Leandro Daniel Paredes
Bryan Soumaré
71′  76′ Mauro Emanuel Icardi Rivero
Jhonder Leonel Cádiz Fernández75′

Zespół PSG zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom PSG pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.