• 5 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Liga francuska - 27. kolejka Ligue 1: Montpellier HSC - RC Strasbourg Alsace 3-0 (0-0)

W starciu 27. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 29 lutego, zespół Montpellier HSC wygrał z RC Strasbourg 3-0 (0-0). Mecz na Stade de la Mosson obejrzało 11 799 widzów.

27. kolejka Francja - Ligue 1
2020-02-29 20:00 | Stadion: Stade de la Mosson | Widzów: 11799 | Arbiter: M. Lesage
Montpellier HSC
RC Strasbourg Alsace
3
0
T. Savanier 57',65'
G. Laborde 61'

Jedenastka RC Strasbourg bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół RC Strasbourg wygrał 12 razy i zanotował trzy porażki oraz 10 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie sędzia ukarał kartką Alexandra Djiku, piłkarza RC Strasbourg.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Montpellier HSC (”MHSC”) w 57. minucie spotkania, gdy Téji Savanier zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Zespół RC Strasbourg ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Gaëtan Laborde. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Mihailo Ristić.

W 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Téji Savanier z Montpellier HSC. Przy strzeleniu gola pomógł Gaëtan Laborde.

Chwilę później trener RC Strasbourg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Ludovica Ajorque'a. Na boisko wszedł Majeed Waris, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Montpellier HSC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joris Chotard, a murawę opuścił Jordan Ferri. W 69. minucie Dimitri Liénard został zastąpiony przez Ibrahimę Sissoka.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Damiena Le Talleca z Montpellier HSC, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Majeeda Warisa z drużyny przeciwnej. W 73. minucie Gaëtan Laborde został zmieniony przez Salomona Sambię, a za Thibauta Vargasa wszedł na boisko Yun Il-Lok, co miało wzmocnić zespół Montpellier HSC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leba Mothibę na Kévina Zohiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Alexander Djiku56′
66′ Jordan Ferri
Lamine Koné
72′ Damien Vincent Denis Le Tallec
Kenny Lala
Florent Mollet
Stefan Mitrović
Mihailo Ristić
Jean-Ricner Bellegarde
 57′ (k.), 65′ Téji Savanier
Dimitri Liénard69′
79′ Thibaut Vargas
Adrien Thomasson
 61′ 73′ Gaëtan Laborde
Mohamed Simakan
66′ Joris Chotard
Adrien Lebeau
73′ Salomon Junior Sambia
Ibrahima Sissoko69′
Souleymane Camara
Majeed Waris66′ 90′
79′ Il-Lok Yun
Kévin Lucien Zohi81′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.