• 5 .ES Troyes Aube Champagne (0 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Liga francuska - 25. kolejka Ligue 1: Stade de Reims - Stade Rennes FC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 25. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Stade Reims zwyciężyła ze Stade Rennes 1-0 (0-0). Mecz na Stade Auguste-Delaune II obejrzało 13 026 widzów.

25. kolejka Francja - Ligue 1
2020-02-16 17:00 | Stadion: Stade Auguste-Delaune II | Widzów: 13026 | Arbiter: F. Batta
Stade de Reims
Stade Rennes FC
1
0
E. Toure 72'

Jedenastka Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Stade Reims (”Remois”) wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko pięć.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół ”Czerwono-Czarnych” rozpoczął w zmienionym składzie, za Christa-Emmanuela Maouassę wszedł Sacha Boey. W 56. minucie Theoson Siebatcheu zastąpił M'Baye Nianga.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Moretowi Cassamie, piłkarzowi Stade Reims. Po chwili trener Stade Reims postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Anastasios Donis, a murawę opuścił Moreto Cassamã.

Jedyną bramkę z karnego zdobył El Toure dla drużyny ”Remois”. Bramka padła w tej samej minucie. Kibice Stade Rennes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Romaina Del Castillo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić James Lea.

W 81. minucie kartkę dostał Raphinha z Stade Rennes.

Hamari Traoré
90′ Moussa Doumbia
Benjamin Bourigeaud
59′ 65′ Moreto Moro Cassamã
Flavien Tait
79′ Boulaye Dia
Raphael Dias Belloli81′
 72′ (k.) El Bilal Toure
Eduardo Camavinga
79′ Jacques-Alaixys Romao
Gnantin Yann Gboho
65′ Anastasios Donis
Romain Del Castillo76′
90′ Nathanaël Mbuku
M'Baye Babacar Niang56′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.