• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 25. kolejka Ligue 1: Lille OSC - Olympique Marsylia 1-2 (0-0)

16 lutego na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq odbyło się spotkanie 25. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Lille OSC i Olympique Marsylia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympique Marsylia 2-1. Pojedynek obejrzało 48 600 widzów.

25. kolejka Francja - Ligue 1
2020-02-16 21:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 48600 | Arbiter: F. Schneider
D. Benedetto 69'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą czwarta i druga drużyna Ligue' 1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Jedenastka Olympique Marsylia (”OM”) wygrała aż 21 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 12.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Olympique Marsylia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy ”Mastify” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 51. minucie bramkę zdobył Victor Osimhen. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Jonathan Bamba.

W 60. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Kibice Olympique Marsylia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marleya Akégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Hiroki Sakai. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 66. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Lille OSC Reinildo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Marsylia w 69. minucie spotkania, gdy Darío Benedetto zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Valère Germain.

W 75. minucie Loic Remy został zastąpiony przez Luiza Arauja. Trener Lille OSC postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Jeana Juniora i na pole gry wprowadził napastnika Timothy'ego Weaha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Marleyowi Akému i Kevinowi Strootmanowi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Duje Caleta-Car9′
66′ (samob.) Reinildo Isnard Mandava
Álvaro González Soberón
Nanitamo Jonathan Ikoné
Boubacar Kamara
80′ Jean Emile Junior Onana Onana
Hiroki Sakai64′
Renato Sanches
Valentin Rongier 60′ (k.) 89′
 51′ Victor James Osimhen
Morgan Sanson
75′ Loic Remy
Nemanja Radonjić83′
75′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Kevin Strootman89′ 90′
80′ Timothy Weah
Florian Chabrolle

Przewaga zespołu Lille OSC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał zawodników Lille OSC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał pięć żółtych.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Olympique Marsylia w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.