• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Liga francuska - 25. kolejka Ligue 1: AS Monaco - Montpellier HSC 1-0 (0-0)

14 lutego na Stade Louis II odbyło się starcie 25. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco i Montpellier HSC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 1-0. Na stadionie stawiło się 4 384 widzów.

I. Slimani 52'

Zespół Montpellier HSC (”MHSC”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Islamowi Slimaniemu z drużyny gospodarzy. Była to 22. minuta meczu.

Jedynego gola meczu strzelił Islam Slimani dla zespołu AS Monaco. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek. Asystę zaliczył Aleksandr Gołowin.

W 54. minucie kartkę otrzymał Téji Savanier z Montpellier HSC. W 64. minucie Joris Chotard zastąpił Yun Il-Loka. A kibice AS Monaco nie mogli już doczekać się wprowadzenia Keitę Baldégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Stevan Jovetić.

Trener ”MHSC” postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Téjego Savaniera i na pole gry wprowadził napastnika Souleymane'a Camarę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Damiena Le Talleca, piłkarza gości. W 86. minucie Mihailo Ristić został zmieniony przez Bilala Boutobbę, co miało wzmocnić drużynę Montpellier HSC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandra Gołowina na Benjamina Henrichsa.

Damien Vincent Denis Le Tallec86′
87′ Aleksandr Gołowin
Florent Mollet
 52′ 22′ Islam Slimani
Mihailo Ristić86′
Wissam Ben Yedder
Téji Savanier54′ 79′
75′ Stevan Jovetić
Gaëtan Laborde
Danijel Subaszić
Mathis Carvalho
Benoît Badiashile Mukinayi
Ambroise Oyongo Bitolo
87′ Benjamin Henrichs
Souleymane Camara79′
75′ Keita Baldé Diao
Il-Lok Yun64′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Montpellier HSC przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka Montpellier HSC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.