• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 24. kolejka Ligue 1: Stade Rennes FC - Stade Brest 0-0

8 lutego na Roazhon Park odbył się mecz 24. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i Stade Brest. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 28 436 widzów.

24. kolejka Francja - Ligue 1
2020-02-08 20:00 | Stadion: Roazhon Park | Widzów: 28436 | Arbiter: R. Buquet
Stade Rennes FC
Stade Brest
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Stade Brest przebywa na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to jedenastka Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Stade Rennes wygrał aż dziewięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Yoann Court ze Stade Brest. Była to 23. minuta spotkania.

Między 46. a 50. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Czerwono-Czarnym” i jedną drużynie przeciwnej. Trener Stade Brest postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Yoanna Courta. Na boisko wszedł Mathias Autret, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 65. minucie James Lea zastąpił Stevena N'Zonziego. W tej samej minucie trener ”Czerwono-Czarnych” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yann Gboho, a murawę opuścił Lucas Da Cunha. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stade Brest: Mathiasowi Autretowi w 74. i Paulowi Lasne'owi w 88. minucie.

W 75. minucie Cristian Battocchio został zmieniony przez Hugona Magnettiego, a za Gaëtana Belauda wszedł na boisko Ludovic Baal, co miało wzmocnić jedenastkę Stade Brest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremy'ego Morela na Jérémy'ego Gelina.

Gaëtan Belaud86′
46′ 79′ Jeremy Morel
Brendan Chardonnet
Hamari Traoré
Jean-Kevin Duverne
Benjamin Bourigeaud
Romain Perraud
50′ 65′ James Edward Lea Siliki
Irvin Cardona
65′ Lucas Da Cunha
Gaëtan Charbonnier50′
Romain Jules Salin
Donovan Léon
Sacha Boey
Ludovic Baal86′
79′ Jérémy Gelin
Denys Bain
65′ Gnantin Yann Gboho
Mathias Autret64′ 74′
Rafik Guitane
Samuel Grandsir
Adrien Hunou
Hugo Magnetti75′
65′ Steven N'Zonzi
Alexandre Mendy

Przewaga zespołu Stade Rennes w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. ”Czerwono-Czarni” dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.