• 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .Racing Club de Lens (18 pkt.)

Liga francuska - 24. kolejka Ligue 1: Angers Sporting - Lille OSC 0-2 (0-1)

W pojedynku 24. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 7 lutego, drużyna Angers Sporting przegrała z Lille OSC 0-2 (0-1). Mecz na Stade Raymond-Kopa obejrzało 9 145 widzów.

24. kolejka Francja - Ligue 1
2020-02-07 20:45 | Stadion: Stade Raymond-Kopa | Widzów: 9145 | Arbiter: B. Bastien
Angers Sporting Club de l'Ouest
Lille OSC
0
2
V. Osimhen 14'
Renato Sanches 75'

Jedenastka Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Angers Sporting wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Mastifów” w 14. minucie spotkania, gdy Victor Osimhen zdobył pierwszą bramkę. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jonathan Bamba.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mehmetowi Çelikowi z jedenastki gości. Była to 38. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Mastifów”.

Między 51. a 56. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener Angers Sporting postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Stéphane Bahoken, a murawę opuścił Rachid Alioui.

W 58. minucie Thomas Mangani został zastąpiony przez Mathiasa Lagego. A kibice Lille OSC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luiza Arauja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Loic Remy. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w zespole ”Mastifów” za Nanitama Ikonégo wszedł Xeka, a w drużynie Angers Sporting Ismaël Traoré zmienił Rodrigue'a Ningę.

Dopiero w drugiej połowie Renato Sanches wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lille OSC, strzelając kolejnego gola w 75. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Luiz Araujo.

W 80. minucie w drużynie Lille OSC doszło do zmiany. Nicolas Gaitan wszedł za Victora Osimhena. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Angers Sporting: Sadzie Thioub w 85. i Rodrigue'owi Nindze w 89. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

José Fonte
56′ 73′ Ismaël Traoré
Reinildo Isnard Mandava51′
Pierrick Capelle
Benjamin André
Angelo Fulgini
Nanitamo Jonathan Ikoné53′ 73′
58′ Thomas Mangani
Renato Sanches  75′
Baptiste Santamaría
Loic Remy67′
85′ Sada Thioub
Victor James Osimhen  14′ 80′
57′ Rachid Alioui
Miguel Ângelo da Silva Rocha73′
58′ Mathias Pereira Lage
Nicolas Gaitan80′
57′ Stéphane Bahoken
Boubakary Soumaré
73′ 89′ Rodrigue Casimir Ninga
Luiz de Araujo Guimarães Neto67′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.