Liga francuska - 23. kolejka Ligue 1: Nîmes Olympique - Dijon FCO 2-0 (2-0)

5 lutego na Stade des Costières w Nîmes odbyło się spotkanie 23. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Nimes i Dijon FCO. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nimes 2-0. Na stadionie stawiło się 11 705 widzów.

5 lutego  na Stade des Costières w Nîmes odbyło się spotkanie  23. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Nimes  i Dijon FCO. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nimes 2-0. Na stadionie stawiło się 11 705 widzów.

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 19. i 17. jedenastka Ligue 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze zespół Dijon FCO wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie sędzia ukarał kartką Romaina Amalfitano, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nimes w czwartej minucie spotkania, gdy Yassine Benrahou strzelił pierwszego gola. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Didier Ndong z zespołu gości.

Jedenastka Dijon FCO ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Nolan Roux.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę drużyna Dijon FCO wyszła w zmienionym składzie, za Romaina Amalfitano, Stephy'ego Mavididiego weszli Jordan Marié, Yassine Benzia. Trener Nimes postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Theo Vallsa. Na boisko wszedł Lamine Fomba, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 66. minucie Didier Ndong zastąpił Jhondera Cádiza. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Jhonder Cádiz z Dijon FCO. Była to 87. minuta starcia.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Nimes żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Dijon FCO rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Nantes. Tego samego dnia OGC Nice będzie gościć zespół Nimes.